Meteoroloji Açıkladı! Bugünden İtibaren…

Türkiye genelinde hava sıcaklıkları bugünden itibaren 2 ile 4 derece azalması, kuzey ve iç kesimlerde mevsim normallerin yer yer altında seyretmesi bekleniyor.

Meteoroloji Açıkladı! Bugünden İtibaren…

Meteoroloji Genel Müdürlüğünden yapılan son tahminlere göre, Türkiye'nin kuzey, iç ve doğu kesimlerinde hava yarın sabah saatlerine kadar parçalı ve çok bulutlu olacak.

Karadeniz, Doğu Anadolu'nun güneydoğusu ve Güneydoğu Anadolu'nun doğusuyla Sakarya, Bilecik, Sivas ve Ardahan çevrelerinde karla karışık yağmur ve kar yağışı tahmin ediliyor. Diğer yerlerde havanın az bulutlu ve açık geçmesi bekleniyor.

Rize, Artvin, Hakkari ve Şırnak çevrelerinde yoğun kar yağışı beklenirken, sabah ve gece saatlerinde iç ve doğu kesimlerde buzlanma ve don olayıyla birlikte yer yer sis ve pus tahmin ediliyor.

Hava sıcaklıkları yurt genelinde 2 ile 4 derece azalması, kuzey ve iç kesimlerde mevsim normallerin yer yer altında seyretmesi bekleniyor.

Rüzgar, genellikle kuzey yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, Doğu Akdeniz'in iç kesimleri ile Malatya, Elazığ, Adıyaman çevreleri ve Muğla'nın iç kesimlerinde kuvvetli ve fırtına (70-100 kilometre/saat) şeklinde esmesi tahmin ediliyor.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER