Meteoroloji'den bölge bölge 'kar' uyarısı: Kış asıl şimdi geliyor

Meteoroloji'den alınan bilgiye göre; Marmara, Doğu Akdeniz, İç Anadolu, Karadeniz, Doğu Anadolu (Ardahan hariç), Güneydoğu Anadolu ile Afyonkarahisar, Kütahya ve Isparta çevreleri yağışlı olacak. Yağış, kimi bölgelerde yağmur ve sağanak, bazı bölgelerde de karla karışık yağmur ve kar olarak kendini gösterecek.

Meteoroloji'den bölge bölge 'kar' uyarısı: Kış asıl şimdi geliyor

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, hava durumuna ilişkin son değerlendirmelerini paylaştı. Buna göre, ülke genelinin çok bulutlu, Marmara, Doğu Akdeniz, İç Anadolu, Karadeniz, Doğu Anadolu (Ardahan hariç), Güneydoğu Anadolu ile Afyonkarahisar, Kütahya ve Isparta çevrelerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

Yağışların; Orta ve Doğu Karadeniz kıyıları, Güneydoğu Anadolu’nun güneyi ile Doğu Akdeniz kıyılarında yağmur ve sağanak, yağış alan diğer yerlerde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor.

KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI

Yağışların; Doğu Akdeniz ve Güneydoğu Anadolu ile Şırnak ve Hakkari çevrelerinde kuvvetli olması beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.

HAVA SICAKLIĞI

Hava sıcaklığının Akdeniz'in iç kesimlerinde 2 ila 4 derece azalacağı, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacağı tahmin ediliyor.

RÜZGAR

Rüzgarın genellikle kuzey yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette eseceği tahmin ediliyor.

5 GÜNLÜK HARİTALI HAVA DURUMU TAHMİNİ

31 OCAK 2023 SALI GÜNÜ

1.jpg

1 ŞUBAT 2023 ÇARŞAMBA GÜNÜ

1-001.jpg

2 ŞUBAT 2023 PERŞEMBE GÜNÜ

1-002.jpg

3 ŞUBAT 2023 CUMA GÜNÜ

1-003.jpg

4 ŞUBAT 2023 CUMARTESİ GÜNÜ

1-004.jpg

Karar Gazetesi 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER