Meteoroloji'den Flaş Açıklama: Bu Gece Saatlerinden İtibaren Geliyor

Meteoroloji Genel Müdürlüğünden yapılan son tahminlere göre, Adana, Mersin ve Antalya'da bu geceden itibaren sağanak yağış bekleniyor. Yer yer çok kuvvetli ve şiddetli olması beklenen yağışların yarın akşam saatlerine kadar devam edeceği bekleniyor.

Meteoroloji'den Flaş Açıklama: Bu Gece Saatlerinden İtibaren Geliyor

Muhtemel sel, su baskını, yıldırım, yağış anında kuvvetli rüzgar ve ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekiyor.

Doğu Akdeniz'in iç kesimlerinde kar uyarısı

Doğu Akdeniz'in iç kesimleri ile yükseklerinde bu geceden itibaren yoğun kar yağışı bekleniyor. Kar sebebiyle başta Ulukışla ile Pozantı arasında kara yolu ve geçitler olmak üzere İç Anadolu'yu Doğu Akdeniz Bölgesi'ne bağlayan kara yolları olumsuz etkilenebileceği tahmin ediliyor.

Doğu Akdeniz'in iç kesimlerinde rakımı 1000 metre üzerinde yerlerde yarın gece saatlerine kadar yoğun (20 santimetre üzeri) kar yağışı bekleniyor.

Kar sebebiyle ulaşımda aksamalar, buzlanma gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekiyor.

Denizlerde de fırtına bekleniyor.

Özellikle Batı Karadeniz, Marmara ve Batı Akdeniz'de fırtınanın etkili olacağı tahmin ediliyor.

Batı Karadeniz'in batısında ve Marmara'da kuzey ve kuzeydoğu yönlerden esen rüzgarların yarın sabah saatlerinden itibaren etkisini artırarak, 6 ile 8 kuvvetinde (saatte 50 ile 75 kilometre hızında) fırtına, yer yer 9 kuvvetinde (saatte 90 kilometre hızında) kuvvetli fırtına şeklinde esmesi bekleniyor. Fırtınanın salı günü sabah saatlerinde etkisini kaybetmesi tahmin ediliyor.

Batı Akdeniz'de bugün akşam saatlerinden sonra güney ve güneydoğu yönlerden etkisini artıracak rüzgarın, Antalya Körfezi'nde 6 ile 8 kuvvetinde fırtına şeklinde eseceği tahmin ediliyor. Fırtınanın yarın öğle saatlerinde etkisini kaybetmesi bekleniyor.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER