Meteorolojiden Peş Peşe Uyarı: Buzul Çağ Geri Geldi

Batı Karadeniz, Orta ve Doğu Karadeniz'in kıyı kesimleri ile Kocaeli, Sakarya, Bilecik, Muğla'nın güney kıyıları, Antalya'nın doğu ilçeleri, Mersin, Adana, Hatay, Osmaniye, Şanlıurfa, Gaziantep ve Kilis çevrelerinde karla karışık yağmur ve kar bekleniyor.

Meteorolojiden Peş Peşe Uyarı: Buzul Çağ Geri Geldi

Meteoroloji Genel Müdürlüğünden yapılan son tahminlere göre, ülke geneli parçalı ve yer yer çok bulutlu, Batı Karadeniz, Orta ve Doğu Karadeniz'in kıyı kesimleri ile Kocaeli, Sakarya, Bilecik, Muğla'nın güney kıyıları, Antalya'nın doğu ilçeleri, Mersin, Adana, Hatay, Osmaniye, Şanlıurfa, Gaziantep ve Kilis çevrelerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. 

Yağışlar genellikle yağmur ve sağanak, Batı Karadeniz'in iç kesimleri yükseklerinde karla karışık yağmur ve yer yer kar şeklinde olacağı tahmin ediliyor. 

Marmara'da yer yer yoğun olmak üzere Kuzey Ege ile iç ve doğu kesimlerde pus ve sis, iç ve doğu kesimlerde ise buzlanma ve don bekleniyor. 

Hava sıcaklıkları ülkenin iç ve batı kesimlerinde mevsim normallerin üzerinde, doğu bölgelerde ise mevsim normalleri civarında seyredeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın güney ve doğu yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette eseceği öngörülüyor.

Güncelleme Tarihi: 20 Şubat 2019, 19:42
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER