Mevsimin İlk Karı Yağmaya Başladı

Düzce'de gece geç saatlerde başlayan sağanak yağış, sabah saatlerinde yüksek kesimlerde yerini kar yağışına bıraktı. Fenerbahçe tesislerinin bulunduğu Topuk Yaylası'nda etkili olan kar yağışı çam ağaçlarını beyazlarla kapladı.

Mevsimin İlk Karı Yağmaya Başladı

Bolu'da gece saatlerinde başlayan sağanak yağış, sabah saatlerinde yüksek kesimlerde yerini kar yağışına bıraktı. Bolu'nun önemli turizm merkezlerinden birisi olan Kartalkaya mevkiinde etkili olan kar yağışı çam ağaçlarını beyazlarla kapladı.

Kış turizminin önemli merkezlerinden Uludağ`da kar kalınlığı zaman zaman 20 santimetreye ulaştı. Hava sıcaklığının eksi 5 derece olarak ölçüldüğü zirveye jandarma ekipleri zincirsiz çıkış izni vermiyor. 

Uludağ`da dün geceden beri etkili olan kar yağışı zirveyi beyazlara bürüdü. Meteoroloji yetkilileri kar kalınlığı 14 santimetre olduğunu açıklasa da, yer yer kar kalınlığı 20 santimetreye ulaşıyor.

Kocaeli'nin kayak merkezi olan Kartepe'ye mevsimin ilk karı düştü. Marmara Bölgesi'nde etkisini gösteren soğuk hava sonrasında Kocaeli'ye mevsimin ilk karı düştü. Türkiye'nin önemli kayak merkezleri arasında yer alan Kartepe'ye mevsimin ilk karı düştü

Meteoroloji Genel Müdürlüğünün İzmir'e `soğuk hava' uyarısından sonra kent genelinde hava sıcaklığı hissedilir derecede düştü. Özellikle sabah saatlerinde etkili olan soğuk havayla karşılaşan İzmirliler çok şaşırdı.

Manisa'nın bin 517 metre yüksekliğindeki Spil Milli Parkı'na Ekim ayında kar yağdı. Şehir merkezinde hava sıcaklığı 3 dereceye kadar düşerken, karla buluşan Spil Dağı`nda kart postallık görüntüler oluştu.

Balıkesir`in Dursunbey, Kepsut, Sındırgı ve Bigadiç ilçelerinin yüksek kesimlerine mevsimin ilk karı düştü. Balıkesir`in Dursunbey, Sındırgı, Kepsut ve Bigadiç ilçelerinin yüksek kesimlerinde bulunan kırsal mahalleler sabaha karşı yağan kar güne beyaz örtü ile uyandı.

Van-Bahçesaray karayolu üzerinde bulun 3 bin rakımlı Karabet Geçidi'nde kar yağışı ve sis zaman zaman etkili oluyor. Van-Bahçesaray karayolu üzerinde bulunan 3 bin rakımlı Karabet Geçidi`nde dünden beri etkili olan kar yağışı ve sis zaman zaman trafiği olumsuz etkiliyor.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER