Milliyetçi Hareket Partisinde Seçim Aşamaları Belli Oldu! İşte O Takvim

MHP Genel Başkanı Bahçeli`nin yapmış olduğu yerelde ittifak çağrısından sonra siyasi partilerde mahalli seçim hazırlıkları hız kazandı.

Milliyetçi Hareket Partisinde Seçim Aşamaları Belli Oldu! İşte O Takvim

24 Haziran seçimleri öncesinde yerel seçimler için belediye başkanlarından taahhütlerini ne ölçüde yerine getirdiğini gösteren bir rapor hazırlamasını isteyen MHP, erken genel seçim sebebiyle raporları rafa kaldırmıştı.

Seçimlerden sonra raporların incelenmesine başlanmış ve büyük ölçüde tamamlanmıştı. MHP, mevcut başkanların performansları hakkında vatandaşın ve teşkilatın nabzını yokladı. 

Bugüne kadar mevcut başkanların performansları, halkla diyalogları ve uygulamış oldukları projeler dosyalarına eklendi. 

Bu kapsamda MHP lideri Bahçeli tarafından Adana, Mersin, Ankara'nın Etimesgut ve Polatlı ilçe belediye başkanları partinin adayı olarak açıklanmıştı.

Bahçeli, diğer belediye başkanların da faaliyet raporlarını incelemeye devam ediyor. Yerel seçimlerde AK Parti ile ittifakın yapılıp yapılmayacağı Başkan Erdoğan ve Bahçeli`nin görüşmesinden sonra kesinleşecek. MHP, ittifakın yapılıp yapılmayacağının netleşmesinden sonra belediye başkan adaylarını da belirleyecek.

MHP 28-30 Eylül tarihlerinde Kızılcahamam'da kampa girecek. Belirlenen ve aday olan belediye başkanlarının yerel seçim çalışmalarında nasıl bir strateji izleyeceklerinin değerlendirileceği kampta, yerel seçimlerde yapılacak ittifak da masaya yatırılacak. 

MHP Kadın Kolları Genişletilmiş İstişare Toplantısı ise 21- 23 Eylül`de Ankara`da yapılacak. Açılış konuşmasını Bahçeli`nin yapacağı toplantıya ilk defa kadın belediye meclis üyeleri de katılacak.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER