Milyonlarca Emekliye Müjde: 1000 TL Ödenmeye Başladı

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada, emeklilere 1000 TL bayram ikramiyesi ödemelerinin bugünden itibaren başladığı söylenildi.

Milyonlarca Emekliye Müjde: 1000 TL Ödenmeye Başladı

İkramiyeler, SSK ve Bağ-Kur emeklileri bugün, Emekli Sandığı emeklilerine ise yarın ödenecek. Emeklilerin bayram ikramiyesi ödemesi dosya başına 1000 TL olarak yapılıyor.

Birden çok dosyadan aylık alan emeklilere hisse oranı yüksek olan dosyadan tek bir ikramiye ödeniyor. Vefat eden sigortalılardan dolayı gelir ve/veya aylık almakta olan hak sahiplerine hisseleri oranında, iş kazası ve meslek hastalığı sigortasından sürekli iş göremezlik geliri almakta olanlara ise gelir bağlanmasına esas olan sürekli iş göremezlik derecesi oranında, ikramiye ödeniyor. Bu kapsamda 11.7 milyon kişiye 10.4 milyar TL ödenecek.

Maaş müjdesi

SGK’dan yapılan açıklamada ise emekli ve hak sahiplerin Kurban Bayramı tatiline rastlayan günlerde gelir ve aylık ödemelerin öne alındığı açıklandı.

Açıklamada, “Emekli ve hak sahiplerin gelir ve aylıkları, 18 Ağustos’tan itibaren bankamatiklerden, 20 Ağustos’ta bankalardan ödenecek.

Kaynak: Haber7

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER