O Ödemelere Dikkat! Vergi Daireleri Hafta Sonu Açık Olacak

Vergi daireleri meydana gelmesi muhtemel sıkışıklığın önlenmesi ve mükelleflere kolaylık sağlanması için, 28 Aralık Cumartesi ve 29 Aralık Pazar günü saat 18:00'e kadar açık kalacak.

O Ödemelere Dikkat! Vergi Daireleri Hafta Sonu Açık Olacak

Gelir İdaresi Başkanlığın internet sitesinde yer alan duyuruya göre, motorlu araç satışları aralık ayı son günlerinde artması sebebiyle, vergi dairelerinde meydana gelmesi muhtemel sıkışıklığın önlenmesi ve mükelleflere kolaylık sağlanması için vergi dairelerin hafta sonunda açık olması yönünde karar alındı.

Ankara, İstanbul, İzmir, Adana, Antalya ve Bursa il merkezlerinde motorlu taşıtlar vergisini tahsile yetkili vergi daireleri 28 Aralık Cumartesi ve 29 Aralık Pazar günü saat 18.00'e kadar çalışacak.

Yeterli sayıda personel bulundurularak, belirtilen illerin ilçelerindeki motorlu taşıtlar vergisini tahsile yetkili vergi dairelerinin de açık bulundurulması konusunda vergi dairesi başkanları yetkili olacak.

Diğer il merkezleri ve ilçelerdeki motorlu taşıtlar vergisini tahsile yetkili vergi dairelerinin açık bulundurulmasına ise il defterdarları ya da vergi dairesi başkanları karar verecek.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER