Resulayn Şehidi İçin Tören Düzenlendi

Barış Pınarı Harekat alanı Rasulayn bölgesinde YPG/PKK'lı teröristlerce yapılan saldırıda şehit olan Piyade Uzman Çavuş Erdoğan Türkel'in cenazesi, yapılan törenle memleketi Adana'da son yolculuğuna uğurlandı.

Resulayn Şehidi İçin Tören Düzenlendi

Şehit Türkel'in, cenazesi babaevinde helallik alınmasından sonra Yüreğir ilçesi Yakapınar Mahallesi Mezarlığı'na getirildi.

Şehidin yakınları tabuta sarılarak gözyaşı döktü.

Dışişleri Bakan Yardımcısı ve Avrupa Birliği (AB) Başkanı Büyükelçi Faruk Kaymakcı da törene katılarak şehidin yakınlarına başsağlığı diledi.

Adana Valisi Mahmut Demirtaş'ın, şehidin babası Bülent Türkel'in elini tören boyunca bırakmadığı gözlendi.

İl Müftüsü Hasan Çınar'ın kıldırdığı cenaze namazın ardından şehidin naaşı bir süre omuzlarda taşınarak törenin yapıldığı mezarlıkta toprağa verildi.

Şehit Tahsin Sarıtosun için tören yapıldı.

Barış Pınarı Harekat alanı Rasulayn bölgesinde keşif-gözetleme yapan güvenlik güçlerine yönelik terör örgütünün saldırısı sonucu yaralanan ve kaldırıldığı hastanede kurtarılamayarak şehit olan Ulaştırma Uzman Onbaşı Tahsin Sarıtosun için askeri tören yapıldı.

Şehit Sartosun'un Şanlıurfa Mehmet Akif İnan Eğitim ve Araştırma Hastanesi morgundan alınan naaşı, Şanlıurfa GAP Havalimanı'na getirildi.

Buradaki törende saygı duruşunda bulunulmasından sonra şehidin öz geçmişi okundu, İl Müftüsü Mehmet Taştan tarafından dua edildi. Şehidin Türk bayrağına sarılı tabutu askerler tarafından omuzlanarak uçağa konuldu ve memleketi Kocaeli'ye gönderildi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER