Sakıp Ağa” ya Veda Edeli 15 Yıl Oldu

Çok yönlü kişiliği ve başarılı bir iş adamı olmasının yanı sıra tevazusu, samimiyeti ve insan sevgisiyle Türk halkının gönlünü fetheden, halkın, sevgisini Sakıp Ağa" diyerek gösterdiği Sabancı Holding'in merhum yönetim kurulu başkanı ve Türk iş dünyasının sevilen ismi Sakıp Sabancı, on beş sene önce hayata veda ederken, geride kendisini özlemle anan bir aile, onlarca dost, binlerce çalışan ve seven milyonlarca insan bıraktı. Sabancı, 24 Temmuz 2002'de bir gömlek firmasının reklamında oynamak için ekran karşısına geçti.

Sakıp Ağa” ya Veda Edeli 15 Yıl Oldu

Sabancı Holding'in 15 sene evvel vefat eden Yönetim Kurulu Başkanı Sakıp Sabancı, Zincirlikuyu Mezarlığı'ndaki kabri başında yapılan törenle anıldı.

Zincirlikuyu Mezarlığı’nda yer alan Sabancı Aile Kabristanı'nda yapılan törene, merhum Sakıp Sabancı'nın eşi Türkan Sabancı, kızları Sevil Sabancı ve Dr. Dilek Sabancı, Sabancı Holding Yönetim Kurulu Başkanı Güler Sabancı, Sabancı Holding Üst Yöneticisi (CEO) Mehmet Göçmen, Sabancı Topluluğu üst düzey yöneticileri ve dostları katıldı.

Dilek Sabancı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Sakıp Sabancı Anadolu Lisesi ve Türkan Sabancı Görme Engelliler Okulu öğrencileri de törende hazır bulundu.

Sabancı Holding CEO'su Mehmet Göçmen, anma töreninde yapmış olduğu konuşmada, Sakıp Sabancı ile ilgili şu görüşleri dile getirdi:

Sakıp Bey aramızdan ayrılalı bugün 15 sene oluyor. Aradan geçen senelere rağmen onun hatırası, bizde ve toplumda hala tazeliğini koruyor.

Bugün kime sorarsak Sakıp Bey hakkında değişmeyen ortak kanı, başarılı bir iş insanı olmasının ötesinde, her zaman pozitifliğiyle, güler yüzüyle, çalışma azmiyle, samimi ve dürüst kişiliği ile herkese örnek olduğudur.

Tam da bu yüzden, o bugün hala 'Türkiye’nin Sakıp Ağası' olarak anılıyor. Sakıp Bey, çalışmanın, üretmenin önemini her fırsatta vurgulardı. 'İşinize sahip çıkın.

Hangi işi yapıyorsanız, o işin en iyisi olmaya çalışın. İşin büyüğü küçüğü yoktur. İşin en iyisi ve diğerleri vardır' derdi. Biz de bu anlayışla, bütün gücümüzle topluluğumuza sahip çıkıyoruz ve her zaman iyiyi hedefliyoruz.

Onun mirasını değerlerimizde yaşatıyoruz

Göçmen, iş hayatından sosyal kalkınmaya her alanda örnek çalışmalara liderlik eden merhum Sakıp Sabancı'nın, yeni fikirlere önem veren, çağının ötesini görebilen vizyoner bir lider olduğunu söyleyerek, "Bizler de onun bize öğütlediği şekilde, çağımızın gereklerini yakalamak için her zamankinden daha çok çalışıyoruz.

Sakıp Bey, pozitif enerjisi, hayata bakış açısı, ileri görüşlülüğü ve liderliği ile bize çok kıymetli bir miras bıraktı. Onun mirasını değerlerimizde yaşatıyoruz ve Sabancı Topluluğu olarak başarıyla yolumuza devam ediyoruz.

Bu mirası gelecek nesillere de aktaracağımıza söz veriyoruz.

Anma töreni, Kur'an-ı Kerim tilaveti ve edilen dualarla sona erdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER