Sel Felaketinde Hayatını Kaybedenlerin Sayısı 78'e Yükseldi

Afet ve Acil Yönetim Başkanlığı (AFAD), Bartın, Kastamonu ve Sinop’ta meydana gelen sel nedeniyle 78 vatandaşın (62 Kastamonu, 15 Sinop, 1 Bartın) hayatını kaybettiğini, 2 vatandaşın hastanelerde tedavilerinin sürdüğünü açıkladı.

Sel Felaketinde Hayatını Kaybedenlerin Sayısı 78'e Yükseldi

Afet ve Acil Yönetim Başkanlığı (AFAD), Bartın, Kastamonu ve Sinop’ta meydana gelen sel nedeniyle 78 vatandaşın (62 Kastamonu, 15 Sinop, 1 Bartın) hayatını kaybettiğini, 2 vatandaşın hastanelerde tedavilerinin sürdüğünü açıkladı.

Açıklamada, “Yaşanan sel nedeniyle 78 vatandaşımız (62 Kastamonu, 15 Sinop, 1 Bartın) hayatını kaybetmiştir. 2 vatandaşımızın tedavilerine hastanelerde devam edilmektedir. Afetten etkilenen il ve ilçelerde kurulan afet koordinasyon merkezleri ile bölgedeki müdahale çalışmalarının eşgüdüm halinde yürütülmesi sağlanmaktadır. Türkiye Afet Müdahale Planı’na göre, afetten etkilenen bölgelerdeki çalışmaların kesintisiz olarak yürütülmesi amacıyla, AFAD Başkanlığı Afet ve Acil Durum Yönetimi Merkezi faaliyete geçirilmiş; tüm çalışma grupları, üst düzey yönetici ve temsilcilerinin katılımıyla 7 gün 24 saat çalışma esasına göre çalışmaya devam etmektedir” denildi. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER