THY 238 uçak seferini iptal etti: İstanbul'da kar alarmı

THY, İstanbul'da beklenen kar yağışı sebebi ile İstanbul Havalimanı'ndan 5 ve 6 Şubat tarihlerinde toplam 238 seferini iptal etti. THY, 5 Şubat Pazar günü İstanbul'da beklenen olumsuz hava koşulları sebebi ile İstanbul kalkışlı ve varışlı seyahati bulunan yolcuları daha önceden uyarmıştı.

THY 238 uçak seferini iptal etti: İstanbul'da kar alarmı

İstanbul'da bu hafta beklenen kar yağışı sebebi ile Türk Hava Yolları (THY) de harekete geçti.

THY Basın Müşavirliği'nden yapılan açıklamada olumsuz hava koşulları dolayısıyla İstanbul kalkışlı ve varışlı toplam 238 uçuşun iptal edildiği duyuruldu.

5 VE 6 ŞUBAT TARİHLERİ İÇİN GEÇERLİ

Açıklamada, İstanbul'da beklenen kar yağışı nedeniyle MADKOM (Meteorolojik Acil Durum Komitesi) kararı gereği, İstanbul Havalimanı'nda 5 ve 6 Şubat tarihlerinde sefer iptalleri olduğu belirtildi.

THY'den yapılan açıklama şu şekilde:

"İstanbul Havalimanı kalkış ve varışlı, 238 sefer iptali yapılmıştır. Bunların 72'si iç hat, 166'sı dış hat seferidir. Operasyon gereği, iptal sayılarının artması muhtemeldir. Misafirlerimiz uçuşlarıyla ilgili güncel bilgiye, uçuş sorgulama ekranlarımız üzerinden uçuş numarasını ve parkur bilgilerini girerek ulaşabilirler" ifadelerine yer verildi.

UYARIDA BULUNULMUŞTU

5 Şubat Pazar günü İstanbul'da beklenen olumsuz hava koşulları dolayısıyla Türk Hava Yolları, İstanbul kalkışlı ve varışlı seyahati bulunan yolcuları uyarmıştı.

Karar Gazetesi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER