THY'nin Çinli Yolcusunda Corona Virüsü Şüphesi

Türk Hava Yolları'nın İstanbul-Bogota-Panama seferini yapan uçakta Çin uyruklu yolcuya şüphe üzerine sağlık taraması yapıldı, taramada koronavirüs bulgusu rastlanmadı.

THY'nin Çinli Yolcusunda Corona Virüsü Şüphesi

Uçağın, Bogota'dan Panama'ya kalkış için hazırlanıldığı esnada Çinli yolcu rahatsızlandığını bildirdi. Sağlık merkezine götürülen yolcunun koronavirüs taşıdığından şüphelenildi ve sağlık taramasına alındı. İncelemede koronavirüsü görülmedi.

THY Basın Müşavirliğinden yapılan açıklamada, şunlar söylendi:

Dün gerçekleştirilen TK800 sefer sayılı uçuşta Bogota'ya seyahat yapan Çin uyruklu bir yolcunun corona virüsü taşıdığından şüphe edildi, yolcu sağlık taramasından geçti.

Aktarma noktası olan Bogota’dan Panama’ya kalkış için hazırlanan uçağımız kontrol kulesi tarafından tedbir amaçlı bekletilmiş ve yolcumuzun şüphe duyulan virüs ile alakalı kontrolleri gerçekleştirilmiştir.

İlgili ülkenin sağlık bakanlığı tarafından gerçekleştirilen incelemeler neticesinde yolcumuzun sağlık durumunun iyi olduğu ve Corona virüsünü taşımadığı anlaşılmıştır. Uçağımız devam seferi olan Bogota-Panama uçuşunu yerel saat ile 14.57'de gerçekleştirmiştir.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER