Trump, Koronavirüs Aşısı İçin Tarih Verdi

ABD Başkanı Trump, ülkede yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgın sebebiyle can kayıpları 80 ila 90 bine ulaşabileceğini söyledi.

Trump, Koronavirüs Aşısı İçin Tarih Verdi

ABD'li Fox News kanalına konuşan Trump, Kovid-19 ile mücadeleye ve beklenen neticelere dair değerlendirmelerde bulundu.

Trump, ABD'nin salgınla mücadelede başarılı bir zaman geçirdiğini ve alınan tedbirler kapsamında ekonomik olarak kapanan bazı eyaletlerde hayatın kademeli olarak tekrardan normale döndürülebileceğini söyledi.

Yapılan son projeksiyonlara göre tahmini vaka ve ölüm oranlarına yönelik bir soruya cevap veren Trump, ülkede 80 ile 90 bin arasında insanın hayatını kaybedebileceğini belirtti.

Trump, konuşmasında rakamlara göre çok iyi bir durumda olmadıklarını diğer ülkelere göre de kötü sayılmayacaklarını savundu.

Geçen hafta Beyaz Saray'da yapılan açıklamada ölü sayısının 60 ile 65 bin arasında olacağı ifadelerinin hatırlatılması üzerine Trump, "O zaman 65 bin demiştim şimdi 80 ila 90 bin diyorum çünkü çok hızlı artabiliyor." şeklinde cevap verdi.

Trump'a göre aşı 2020 sonunda hazır olacak

Virüs konusundaki aşı çalışmalarına da değinen Trump, gerekli aşı üzerinde sıkı bir çalışma yapıldığını ve 2020 sonuna kadar hazır olacağını belirtti.

Trump, Yaptığımız sıkı takip sonucunda beklediğimiz aşının 2020 sonunda bulunacağını düşünüyoruz. Şu an elimizde modeller var ve ikmal hattı kuruyoruz.

Trump'ın bu sözleri Beyaz Saray Kovid-19'la Mücadele Görev Gücü üyelerinin ifadeleriyle çelişmesi ise dikkati çekti

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER