Turistlere Büyük Kolaylık Sağlayacak

Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB) Akdeniz Bölge Temsil Kurulu Başkanı Ferit Turgut, yeni alınan kararla turistlerin artık otellerinde tatil yaparken Kovid-19 testi yaptırabileceğini bildirdi.

Turistlere Büyük Kolaylık Sağlayacak

Turgut, yapmış olduğu açıklamada, Alman turistlerin ülkelerine dönmeden 48 saat önce yaptırmaları gereken Kovid-19 testiyle alakalı Antalya İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulu'nda valilik, havalimanı, TÜRSAB ve Akdeniz Turistik Otelciler ve İşletmeciler Birliği (AKTOB) yetkililerinin katılımıyla toplantı gerçekleştirildiğini söyledi.

Toplantıda, Alman turistlerin ülkesine dönmeden önce yaptıracakları pandemi testiyle alakalı karar alındığını anlatan Turgut, şunları söyledi:

Yeni alınan karar sayesinde turistler otelde tatil yaparken, testini yatırabilecek. Test sonuçları, uçağa binmeden turistin elinde olacak. Bununla alakalı hazırlıklar tamamlandı.

Turist isterse havalimanında, isterse kamu ya da özel hastaneye giderek ya da tatilini yaparken otelde özel hasteneden veya grup olursa İl Umumi Hıfzıssıhhadan gelecek ekibe numune verebilecek.

Sonuçları e-nabız uygulamasından görebilecekler. Bu uygulama turistlere, konfor ve avantaj sağlayacak. Hem turizm sektörünü hem de turistleri rahatlatacak bir karar.

Turgut, toplantının Alman turistler için yapıldığını Türk misafirler başta olmak üzere her turistin bu imkandan yararlanabileceğini dile getirdi.

Güncelleme Tarihi: 07 Ağustos 2020, 19:45
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER