Türkiye'yi Bedelli Askerlik Kanununa İhtiyaç Duymayacak Bir Sisteme Kavuşturacağız

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin TBMM Grup Toplantısı’nda gündemdeki konuları değerlendirdi. 

Türkiye'yi Bedelli Askerlik Kanununa İhtiyaç Duymayacak Bir Sisteme Kavuşturacağız

Batı ülkelerinde askerlik için personel olmadığı bir dönemde, biz yığılmaları önlemek için devamlı bedelli askerlik kanunu çıkartmak zorunda kalıyoruz. Bu durum, askerlik meselesini daha köklü anlayışla ele almamız gerektiğini gösteriyor. 

Gereken hazırlıkların ve planlamaların yapılmasından sonra Türkiye'yi bir daha bedelli kanunlarına ihtiyaç duyulmayacak bir askerlik sistemine kavuşturacağız. 

Milletimizin askerlikle bağının tümden kopmasını da doğru bulmuyoruz. Hem tüm vatandaşlarımıza temel askerlik eğitimini nazari ve tatbiki olarak verebileceğimiz hem de TSK’nın insan gücünü, uzmanlığa dayalı hale getirebileceğimiz bir sistem üzerinde çalışıyoruz. Bedelli askerlikle ilgili düzenleme bu hafta Meclis'ten geçirilecek. 21 günlük zorunlu eğitimin düşmesi söz konusu değil.

VALİLERE EK YETKİ

Terörle mücadele kanununda yapılacak değişiklerde OHAL sonrasında güvenlik güçlerine ve valilere ilave imkânlar sağlayacağız. Terörle mücadelenin herhangi bir zafiyete uğramadan devam etmesini hedefliyoruz. Bizim için önemli olan ülkemizin neye ihtiyacı olduğudur.

SURİYE'DE TERÖR TEMİZLİĞİ

Ülkemizi tehdit eden terör örgütlerinin yeni merkezi haline dönüşen Suriye'yi adım adım güvenli hale getiriyoruz. ABD ile varılan mutabakatla Menbiç'te yeni bir dönemi açıyoruz. 

Aynı şekilde diğer bölgeler içinde hazırlıklarımızı yapıyoruz. Hudutlarımızın dibinde tek bir terörist kalmayana kadar bu ülkedeki operasyonlarımız devam edecektir. Hiç kimse bize engel olamaz.

YATIRIMCIYA DAVET

Son 5 senede maruz kaldığımız her saldırıyla birlikte ekonomik bir hançerin sırtımıza saplanmaya çalışıldı. Elbette krizlerin faturasını ödedik ve ödüyoruz. Tüm milletimiz emin olsun ki, kazandıklarımız karşısında bu faturanın hiçbir kıymeti harbiyesi yoktur. 

Bir karanlık dönemi sona erdirdik. Türkiye'ye bugün yatırım yapanlar, yarın en çok karlı çıkanlar olacaktır. Büyük yatırımcıların muhatabı artık doğrudan Cumhurbaşkanlığı olacaktır.

YEREL SEÇİM HAZIRLIĞI

AK Parti'nin 18 Ağustos'ta Olağan Büyük Kongresinden sonra yerel seçimlere yönelik çalışmalara hemen başlatacağız. 24 Haziran seçimlerinde, Cumhurbaşkanlığı ve milletvekilliğinde aldığımız oyları, il il, ilçe ilçe, belde belde inerek analiz ediyoruz. 

Buradan teşkilatlarımıza sesleniyorum; eğer milletimizin verdiği mesajları, doğru şekilde almaz, eksiklerimizi ve hatalarımızı düzeltmeden sandığa gidersek bu bize yakışmaz. Şunu unutmayın, şahsım başta olmak üzere hiçbirimiz layüsel değiliz. Hesaba çekilmeden kendimizi hesaba çekmeyi bilmeliyiz.

HİTLER RUHU İSRAİL’DE HORTLADI

Cumhurbaşkanı Erdoğan, İsrail parlamentosunda kabul edilen Yahudi Ulus Devlet Kanununun, İsrail'in dünyadaki en siyonist, en faşist devlet olduğunun hiçbir şüpheye yer vermeyecek şekilde ispatı olduğunu belirtti. 

Cumhurbaşkanı Erdoğan konuşmasına şöyle devam etti: Hitlerin, ari ırk saplantısı ile İsrail yönetiminin, bu kadim toprakları sadece Yahudilere ait sayan anlayışı arasında hiçbir fark yoktur. 

Dünyayı büyük bir felakete sürükleyen Hitler'in ruhu, İsrail'in bazı yöneticileri arasında tekrardan hortlamıştır. Türkiye olarak Filistin halkının yanında olmayı sürdüreceğiz. İslam dünyasını, Hristiyan alemini, demokrat ve özgürlükçü tüm devletleri ve STK’ları İsrail'e karşı harekete geçmeye davet ediyorum.  

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER