Yerel Seçimde Adaylar Belli Oluyor! Müracaatlar Eylülde Mülakatlar İse…

AK Parti  aday değerlendirme komisyonu hem de adayların projelerini ve halkın tepkisine bakacak.

Yerel Seçimde Adaylar Belli Oluyor! Müracaatlar Eylülde Mülakatlar İse…

AK Parti’nin 6’ncı Olağan Kongresi ile başlayan seçim çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor; partide yerel seçim için taslak takvim netleşmeye başladı. 

AK Parti’de adayların tespiti için zaman bu hafta içinde başlıyor. AK Parti, aday belirleme sürecinde bir taraftan illerde anket ve mülakatlar gerçekleştirirken; diğer yandan ise bölgelerin nabzının tutmak için kendi belediyelerinde başkanların performanslarını takip edecek.

AK Partili olmayan belediyelerde ise halkın beklentileri analiz yapacak. Bu çalışmalar devam ederken Eylül ayı içerisinde aday adaylığı başvuru süreci başlayacak. Aday adayları kendi ikamet ettikleri yerlerden aday olmaları zorunlu olacak. Aday adayları yerel yönetimler için projelerini de ortaya koyacak.

DETAYLI ANLATILACAK

Aday adaylığı süreci sonrasında ise mülakatlar başlayacak. Taslak programa göre mülakatların Ekim ayı sonunda başlaması hedefleniyor. Mülakatlar sırasında aday adayları kendi projelerini en detaylı şekilde anlatacak. Ayrıca parti yönetimin yapmış olduğu anketlerde adayların belirlenmesi sürecinde etkili olacak.

PROJELER DEĞERLENDİRİLECEK

AK Parti içerisinde belirlenen aday değerlendirme komisyonu hem adayların projelerini hem de halkta karşılıkları olup olmadığını değerlendirmesini yapacak. Komisyon her belediye için alternatif isim önerilerini ortaya koyacak. Adaylarla ilgili son sözü Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan söyleyecek.

DAHA FAZLA ZAMAN İMKÂNI

Aday belirleme sürecinde kayyum belediyelerin yanı sıra öncelik AK Partili olmayan belediyelerde olacak. AK Partili olmayan belediye adayların öncelikli açıklanmasıyla, bu isimlerin halka kendilerini daha iyi anlatmaları için daha çok zamanları olacak.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER