YSK, AK Parti'nin İstanbul İtirazını Gündemine Aldı

Yüksek Seçim Kurulu saat 14.00'te başlayan toplantısının gündeminde, AK Parti ve MHP'nin yapmış olduğu olağanüstü itirazlar ile AK Parti'nin Büyükçekmece seçim neticelerine yaptığı itiraz bulunuyor.

YSK, AK Parti'nin İstanbul İtirazını Gündemine Aldı

AK Parti'nin olağanüstü itiraz dilekçesinde, oy sayım ve döküm cetvellerinin mühürsüz olduğu, oy kaydırmaları yapıldığı, kayıp oy pusulalarının bulunduğu, kısıtlı seçmenlerin oy kullandığı, sandık kurullarının oluşumunda usulsüzlük yapıldığı iddia edilmişti.

AK Parti, İstanbul seçimin iptali için YSK'ye, KHK ile kamu hizmetinden çıkarılan seçmenlerin bulunduğu listeyi içerir ek dilekçe de sunmuştu.

AK Parti'nin YSK temsilcisi Recep Özel, Büyükçekmece seçim neticelerine itirazını yapmış fakat bu itirazın içinde Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimine dair itirazların da yer alması sebebiyle olağanüstü itirazla birlikte görüşülmesini istemişti. YSK da bunu kabul etmişti.

MHP'nin olağanüstü itirazı

AK Parti'nin ardından MHP de İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı ve Maltepe İlçe Belediye Başkanlığı seçimlerinin iptali istemiyle YSK'ye başvurmuştu.

YSK'nin, bugünkü gündem toplantısında bu üç başvuruyu birlikte ele alması bekleniyor.

AK Parti'nin YSK Temsilcisi Recep Özel'in, YSK üyelerine AK Parti'nin iddialarıyla ilgili sunum yapacağı da belirtildi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER