Lise öğrencisine tuzak kuran müdürlerin AKP’li vekillerle fotoğrafları ortaya çıktı

Konya'da lise son sınıf öğrencisi G.A.'nın (17), okulunun müdürü H.A. tarafından kandırılıp, tanıştırıldığı Ahmet Mandal'ın (35) cinsel istismara maruz kaldığı ortaya çıkmıştı. İYİ Partili Yokuş, okul müdürlerinin AKP’lilerle çekilmiş fotoğraflarını paylaşarak, okul müdürü H.A.’nın proje okulu mevzuatına aykırı olarak AKP Genel Başkan Yardımcısı Leyla Şahin Usta’nın baskısıyla okula müdür olarak atandığını iddia etti.

Lise öğrencisine tuzak kuran müdürlerin AKP’li vekillerle fotoğrafları ortaya çıktı

Konya’da lise son sınıf öğrencisi G.A. (17), iddiaya göre okulunun müdürü H.A. tarafından ‘Derslerinde başarılı olduğun için seni, Milli İstihbarat Teşkilatı’na memur olarak alacağız’ vaadiyle kandırılıp, evli 1 çocuk babası Ahmet Mandal’la (35), tanıştırıldı. Lise öğrencisi G.A., Mandal tarafından günlerce istismara uğradı.

Yaşadıklarını anlatan G.A., okul müdürü H.A.’nın başka bir okulun kadın müdürü A.S.K.’nin odasında Ahmet Mandal ile kendisinin dini nikahlarını kıydığını, daha sonra Mandal’ın şiddet ve tehditle günlerce istismarda bulunduğunu öne sürdü.

G.A.’nın ailesinin şikayeti üzerine kendisini MİT mensubu olarak tanıtan elektrik ustası Ahmet Mandal, ‘çocuğun cinsel istismarı’ suçundan tutuklandı.

Konya Milli Eğitim Müdürlüğü, okul müdürleri H.A. ile A.S.K.,’yı açığa alıp, soruşturma başlatırken okul müdürleri ifadelerinde iddiaları reddetti.

AKP'Lİ USTA'NIN BASKISIYLA OKULA MÜDÜR OLARAK ATANMIŞ”

İYİ Parti Konya Milletvekili Fahrettin Yokuş, Türkiye gündemini sarsan olayla ilgili SÖZCÜ'ye çarpıcı açıklamalarda bulundu. Okul Müdürleri H.A. ve A.S.K.'nin AKP'li vekillerle çekilmiş fotoğraflarını paylaşan Yokuş, okul müdürü H.A.'nın proje okulu mevzuatına aykırı olarak AKP Genel Başkan Yardımcısı Leyla Şahin Usta'nın İl Milli Eğitim Müdürlüğü'ne baskısıyla okula müdür olarak atattırıldığını iddia etti.

DAHA ÖNCE DE MÜDÜRLÜKTEN ALINMIŞ

Olayın münferit bir olay olmadığını okul Müdürü H.A'nın daha öncede başka bir okulda müdürlük yaptığı dönemde hakkında yapılan şikâyetlerin ardından sürgün edildiğini kaydeden Yokuş, şunları söyledi:

“Bu konuyu araştırdığımızda okul müdürü H.A'nın okula müdür yapılmasının altında AKP'liler karşımıza çıkıyor. Eğitim camiasından edindiğimiz bilgilere göre, bu proje okulumuzda geçmiş dönem Konya İl Milli Eğitim Müdürü Seyit Ali Büyük döneminde, beden eğitimi öğretmeni bir hocamız buraya müdür olarak atanmak istenmiş ama H.A., AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Leyla Şahin Usta ve başka AKP'lilerin baskısıyla yeni gelen İl Milli Müdürü Murat Yiğit tarafından spor lisesine müdür olarak atanıyor.

H.A proje okulları mevzuatına aykırı bir şekilde müdür yapılıyor ve hatta bu konuda yargıda ve dava süreci devam ediyor. Lise öğrencisine istismar olayı ortaya çıkınca, bu müdür hakkında bazı sosyal medya kullanıcıları da olayın münferit olmadığını gözler önüne seriyor.

Bir kullanıcı, H.A.'nın Gödene TOKİ Ortaokulu müdürüyken öğrencilerin karakterlerine zarar verdiği için şikâyet edildiğini ve soruşturma sonunda sürgün edildiğini aktarıyor. Ahmet Mandal ile dini nikahlarını kıyan A.S.K.'nın babası ise AKP kurucuları arasında.

A.S.K. ve Leyla Şahin Usta arasında su sızmıyor. Leyla Şahin Usta'nın A.S.K.'yi ziyaret fotoğrafları da elimizde bulunuyor. Diğer yandan okul müdürü H.A göreve geldikten sonra da AK Parti Konya Milletvekili Ahmet Sorgun ziyarete gidiyor. Onun da fotoğrafları elimizde mevcut. Bu skandal olaya yayın yasağını birbirinizle olan iletişimlerinizden dolayı mı aldınız?”

“İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ AKP İL BİNASI GİBİ”

Konya İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nün AKP il binasına çevrildiğini ifade eden Yokuş, AKP'li Leyla Şahin Usta'nın öz yeğeninin geçtiğimiz Ekim ayında İl Milli Eğitim Müdür Yardımcılığı görevine getirildiğini söyledi.

AKP İl Başkan Yardımcısı Fahrettin Kulu'nun da yakın arkadaşının İl Milli Eğitim müdür Yardımcısı olarak atandığını ifade den Yokuş, “Bu yaşanan ahlaksız tuzak olayı bir tarafa, İl Milli Eğitim Müdürlüğü de adeta AKP il binasına çevrilmiş durumda. Bütün atamalarda yine AKP'lilerin yakınları var. Mesela yine AKP Genel Başkan Yardımcısı Leyla Şahin Usta'nın öz yeğeni Aynur Türkoğlu, geçtiğimiz Ekim ayında İl Milli Eğitim Müdürü Yardımcısı olarak atanıyor. Yine Konya AK Parti İl Başkan Yardımcısı Fahrettin Kulu'nun yakın arkadaşı Mahmut Zengin'de geçtiğimiz Ekim ayında İl Milli Eğitim Müdür Yardımcılığı görevine getiriliyor. İşte AKP döneminde yapılan liyakatsiz ve yandaş atamaları eğitimi bu duruma getirdi. Bütün bu konuların takipçisi olacak ve yargıda bütün bunların hesabını soracağız.” dedi.

Kaynak: Sözcü Gazetesi

Güncelleme Tarihi: 11 Aralık 2022, 20:03
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER