Milyonlarca kişiyi ilgilendiriyor! Memura ek zam gelecek mi?

Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Bilgin ile bir araya geldi. Görüşme sonrası açıklamalarda bulunan Yalçın, "Asgari ücrete iyileştirme sonrası etiketler de değişti. Ocakta ek zammın yapılması zaruri oldu" dedi.

Milyonlarca kişiyi ilgilendiriyor! Memura ek zam gelecek mi?

Asgari ücretteki artışın ardından gözler memur ve memur emeklilerinin maaş zamlarına çevrildi. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın ve Memur-Sen'e bağlı 11 sendikanın temsilcileriyle bir araya geldi. Bakanlıktaki görüşme sonrası açıklamalarda bulunan Yalçın, "Asgari ücrete iyileştirme sonrası etiketler de değişti. Ocakta ek zammın yapılması zaruri oldu" ifadelerini kullandı.

6043938.jpg
Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın

Yalçın'ın açıklamalarından öne çıkanlar şöyle: 

"ALDIĞIMIZ ÜCRET GERİ GİDİYOR"

"Memura ek zam talebini dile getirdik. Vergi matrahları konusunda huzursuzluğumuz var. Aldığımız ücret geri gidiyor. Matrah kaynaklı aldıkları ücreti kaybediyorlar. Bunu aktarmış olduk.

Asgari ücretteki yapılan düzenleme aynı zamanda sahanın okunduğunu ve göründüğünü gösteriyor. Bunun memurlar açısından da aynı şartların geçerli olmalı. Asgari ücretteki artış burada da temel alınmalı. Asgari ücretteki iyileştirme memura da yapılmalı. Ek zam yapılması zaruret olmuştur. Asgari ücrete iyileştirme sonrası etiketler de değişti.

Bakan Bilgin, aralık ayı enflasyonu sonrası bu konuyu belirleyeceklerini söyledi. Vergide ya matrahlar yükseltilmeli ya da vergi sabitlenmeli." 

Karar Gazetesi 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER