Türkiye Yazma Eserler Kurumu ve Adli Tıp Kurumuna Personel Alımı Yapılacak

Resmi Gazete'de yayımlanan ilana göre, Türkiye Yazma Eserler Kurumu Başkanlığı merkez teşkilatında yazma eser uzman yardımcılığı kadrolarına alım için yazılı ve sözlü olmak üzere iki aşamalı sınav yapılacak.

Türkiye Yazma Eserler Kurumu ve Adli Tıp Kurumuna Personel Alımı Yapılacak

Başvuracak adayların en az 4 senelik lisans eğitimi veren Kütüphanecilik, Arşivcilik, Bilgi ve Belge Yönetimi, Türk Dili ve Edebiyatı, Arap Dili ve Edebiyatı, Fars Dili ve Edebiyatı, Tarih, İlahiyat Fakültesi, Bilim Tarihi, Arapça Öğretmenliği, İlköğretim Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmenliği, İngilizce İlahiyat, İslam ve Din Bilimleri, İslami İlimler, Karşılaştırmalı Edebiyat, Tarih Öğretmenliği, Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmenliği bölüm veya fakülteleri veya bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilmiş yurt dışındaki yükseköğretim kurumlarından mezun olmaları veya bu alanlarda doktora yapmış olmaları gerekiyor.

Ayrıca adayların 35 yaşını doldurmamış olmaları, son başvuru tarihi itibarıyla ÖSYM tarafından 2018 senelerinde yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavı KPSSP-1, KPSSP-2, KPSSP-3, KPSSP-4, KPSSP-5, KPSSP-6, KPSSP-7, KPSSP8 puan türlerin birinden en az 60 puan almaları, İngilizce, Fransızca, Almanca, Arapça ve Farsça dillerinden herhangi birinden KPDS-YDS'den (C) düzeyinde ya da buna denkliği Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen sınavlardan eşdeğer seviyede puan almış olmaları şartı aranmakta.

Sınava başvuracakların kurumun internet sayfasından temin ederek dolduracakları başvuru formu ile birlikte istenilen belgeleri 30 Ocak ile 14 Şubat tarihleri arasında Türkiye Yazma Eserler Kurumu Personel ve Destek Hizmetleri Dairesine şahsen veya posta yoluyla teslim etmesi gerekiyor.

Giriş sınavına KPSS sonuçlarına göre belirtilen taban puan esas alınarak ilan olunan kadro sayısının en çok 20 katı aday çağrılacak.

Giriş sınavının yazılı aşamasına dair bilgiler 14 Mart Cumartesi günü kurumun internet sitesi "www.yek.gov.tr" üzerinden ilan edilecek.

Adli Tıp Kurumu 8 VHKİ personeli alacak

Adli Tıp Kurumu İstanbul'daki merkez teşkilatında istihdam edilmek üzere veri hazırlama ve kontrol işletmeni (VHKİ) kadrosu için sözlü sınav sonucuna göre 8 personel alımı gerçekleştirilecek.

Başvuruda bulunacak adayların yükseköğretim kurumların İktisadi ve İdari Bilimler Programları ile Maliye, Muhasebe ve Maliye veya Maliye-Muhasebe lisans programlarının birinden mezun olmaları, 2018 senesinde yapılan KPSS'nin KPSS P3 puan türünden en az 70 puan almaları ve 35 yaşını doldurmamış olmaları gerekiyor.

Başvurular 20 Ocak Pazartesi günü saat 10.00'dan itibaren 31 Ocak Cuma günü saat 17.00'ye kadar Adli Tıp Kurumunun "www.atk.gov.tr" internet sitesi üzerinden yapılacak.

Başvuruları kabul edilen adayların öğrenim durumuna göre, KPSS P3 puanları esas alınarak en yüksek puandan en düşük puana göre sıralama yapılacak. Sıralama sonucunda ilan edilen kadro sayısının 10 katı kadar aday sözlü sınava girmeye hak kazanacak.

İlan edilen tüm kadrolar için sözlü sınavlar Adli Tıp Kurumu Başkanlığının İstanbul Bahçelievler'de bulunan merkez binasında yapılacak. Sözlü sınav tarihleri daha sonra ilan edilecek.

Başvuru sonuçları ve sınav sonuçları Adli Tıp Kurumun internet sitesinden yayınlanacak.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER