Kovit Gölgesinde Eğitimdeki Sıkıntılar

Üzgünüz, keşke aralıksız bir eğitimin süreceği ortamı olusturabilseydik.

Keşke her davranışımızda geleceğimizin teminatı, canımızdan birer parça olan evlatlarımızın geleceğini yeterince düşünebilseydik.

Ne yazık ki bugün geldiğimiz noktada ülke genelinde vakaların zirve yaptığına şahit oluyoruz. Şüphesiz toplu yaşanılan yerlerde yayılım daha fazla olmaktadır. Bu yerlerden biri de okullarımızdır. Bizler sorumluluğumuzun gereği bu anlamda sahada neler oluyor diye kısa bir çalışma gerçekleştirdik. Bu çalışmamızı aynı zamanda eğitimden sorumlu vali yardımcımızla da paylaştık. Gaziosmanpaşa ilçemizin yalnızca on iki okulunda 22 öğretmen 138 öğrenci covitli, Eyüpsultan ilçemizde on okulda 21 öğretmen, Sultangazi ilçemizde 42 öğretmen 88 öğrenci, Arnavutköy ilçemizde 42 öğretmen 117 öğrenci şu anda pozitif vaka olarak belirlenmişlerdiŕ. Bu tablo basit bir tablo değildir. Ayrıca sayın bakanımızın okullara devam oranının %80 'ni bulduğu iddiasının alanda karşılıģının olmadığını gördük. Bir çok okulda ne yazık ki devam oranı yüzde 20ler civarındadır. Ya bakan beye veriler eksik gönderiliyor ya da bakanlıktaki yetkililer yanlış bilgilendirmede bulunmaktalar. 

  Sonuç olarak şunu kolaylıkla diyebiliriz ki bu rakamlarla sağlıklı bir eğitim sürdürmek imkansızdır. Zaman geçirilmeden gecici bir süreliğine eğitime ara verilmeli öğretmen ve öğrencilerimiz aşılandıktan sonra yeniden tüm sınıflarda yüz yüze eğitime gećilmelidir. 

  İstanbul özelinde bakıldığında Anadolu'yu salgından korumanın yolu İstanbul'dan geçer. Nedendir bilinmez eğitim çalışanı aşılama işi Anadolu'da başladı. Şu bilinmeli ki İstanbul'da alınacak ünlemler tüm Türkiye'yi ilgilendirmektedir. Daha da geç olmadan İstanbul valimizden başta egitim paydaşları olmak üzere herkes için hayırlı olacak bir karar bekliyoruz.

YORUM EKLE