80’lik Harrison Ford kırbacını son kez şaklatıyor

‘Indiana Jones’ serisinin beşinci filmi ‘Kader Kadranı’ vizyonda. 80 yaşındaki Harrison Ford’un beşinci kez azimli arkeoloğa hayat verdiği filmde, Phoebe Waller-Bridge, Antonio Banderas, Toby Jones, Boyd Holbrook ve Mads Mikkelsen gibi yıldız oyuncular da rol alıyor.

80’lik Harrison Ford kırbacını son kez şaklatıyor

Bu hafta sinema salonlarında 2’si yerli 8 film vizyona girdi. Yabancı yapımlarda, ‘Indiana Jones’ serisinin beşinci filmi ‘Kader Kadranı’ öne çıkıyor. James Mangold’un yönetmenliğini yaptığı yıldız oyuncu kadrolu filmde Harrison Ford, Phoebe Waller-Bridge, Antonio Banderas, Toby Jones, Boyd Holbrook ve Mads Mikkelsen rol alıyor. Film, soğuk savaş döneminde uzay yarışı sürerken bir kez daha hortlayan Nazi tehlikesine karşı mücadele veren meşhur arkeoloğun hikayesini izleyiciye aktarıyor.

ŞEYTAN UYKUDA

Buenos Airesli Nestor Sanchez Sotelo’nun yönettiği, gerilim-gizem türündeki ‘Şeytan Uykuda’ filminde Maria Abadi, Melisa Garat, Ruby Vizcarra ve Roberto Romano rol alıyor. Filmde polis memuru Camila, savcı Fatima ve polis dedektifi Angel’ın bir banliyö bölgesindeki operasyon sırasında karşılaştıkları olaylar anlatılıyor.

BİR BORU HATTI NASIL PATLATILIR

İsveçli yazar Andreas Malm’ın kitabından yola çıkan ‘Bir Boru Hattı Nasıl Patlatılır’ adlı filmin yönetmenliğini de Amerikalı yönetmen Daniel Goldhaber üstleniyor. Ariela Barer, Kristine Froseth ve Lukas Gage’in oyuncu kadrosunda yer aldığı gerilim türündeki film, bir grup aktivistin, yaşadıkları bölgeye zarar veren petrol boru hattını imha etme çabasını konu ediniyor.

HEDEFTEKİ ADAM

Güney Koreli Soon-rye Yim’in yönetmenliğini üstlendiği ‘Hedefteki Adam’ filminde Hyun Bin, Hwang Jung-min ve Kang Ki-young rol alıyor. Film, Taliban tarafından kaçırılan ve rehin tutulan Güney Koreli vatandaşları kurtarmak için Afganistan’a giden bir diplomat ile yerel istihbarat ajanı arasındaki müzakere operasyonu sırasında gelişen olayları izleyiciye aktarıyor.

SISU

Finlandiyalı yönetmen Jalmari Helander’in ‘Sisu’ filminde ise Jorma Tommila, Aksel Hennie ve Jack Doolan gibi oyuncular yer alıyor. Aksiyon türündeki yapım, İkinci Dünya Savaşı’nın son günlerinde hayatta kalmak için mücadele eden eski bir askerin hikayesini anlatıyor.

GERİ SAYIM

Bu hafta sinemada izlenebilecek yerli yapımlarda Aykut Taşkın’ın yönetmenliğini üstlendiği aksiyon türündeki ‘Geri Sayım’ filminde Veysel Demir, Metin Pıhlıs ve Hilmi Deler oyunculuk yapıyor. Senaryosunu Çetin Büyükakın’ın kaleme aldığı filmde, internet ortamında hacker olarak var olmayı başaran Wind’in, Ethem Bey’den intikam alma çabası konu ediliyor.

GİZEMLİ MESAJ

Yönetmenliğini Tayfun Can Demirtaş’ın yaptığı yerli yapım ‘Gizemli Mesaj’ filminin oyuncu kadrosunda da Erkan Özmen, Ayşegül Kaygusuz ve Yaprak Tüter yer alıyor. Film, ailesini trajik bir kazada kaybeden Elif’in, tek dayanağı olan ablasının gizemli kaybından sonra halüsinasyon görmeye başlamasıyla gelişen olaylar beyaz perdeye aktarılıyor.

ÇOCUKLARA KEYİFLİ BİR ANİMASYON

Animasyon sevenleri bu hafta beyazperdede Kirk DeMicco’nun yönettiği, Lana Condor, Toni Collette, Annie Murphy ile Sam Richardson’un oynadığı ‘Genç Deniz Canavarı Ruby’ filmi bekliyor. Yapımda, Oceanside Lisesi’ne uyum sağlamak isteyen Ruby Ruby Gillman’ın, başına gelen olağanüstü olaylar sonrasında kendi kimliğini kabul etmesi ve sevdiği insanları korumak için yaptıkları konu ediliyor.

Karar Gazetesi

Güncelleme Tarihi: 01 Temmuz 2023, 15:03
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER