Cannes Ödüllü Merve Dizdar Yurda Döndü

76'ncı Cannes Film Festivali'nde 'En İyi Kadın Oyuncu Ödülü'nü alarak büyük bir başarıya imza atan Merve Dizdar, Türkiye'ye döndü. Dizdar, “İnsanın ülkesine böyle bir ödülle gelmesi çok büyük bir gurur. İlk defa böyle çok önemli şeyler hissediyorum. Şu an oyumu kullanmaya gidiyorum. Şimdi hemen hızlıca oyumu kullanacağım” dedi. Dizdar oyunu Kadıköy Lisesi'nde kullandı.

Cannes Ödüllü Merve Dizdar Yurda Döndü

Fransa’da düzenlenen 76'ncı Cannes Film Festivali'nde, Nuri Bilge Ceylan'ın yönetmenliğini yaptığı 'Kuru Otlar Üstüne' filmindeki rolüyle 'En İyi Kadın Oyuncu Ödülü'nü alan Merve Dizdar Türkiye'ye döndü. 

Türk Hava Yolları'na ait uçakla saat 15.20'de Nice'den İstanbul Havalimanı'na gelen oyuncu Merve Dizdar basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Türk evladı olarak Türkiye'ye böyle bir ödül kazandırdığı için çok mutlu olduğunu söyleyen Dizdar, “Herkes çok mutlu oldu bu benim için çok daha önemli. Onlar çok daha mutlu olduğu için ben daha mutlu oluyorum. İnsanın ülkesine böyle bir ödülle gelmesi çok büyük bir gurur. İlk defa böyle çok önemli şeyler hissediyorum” dedi. 

“ÇOK İYİ YORUMLAR ALDIM”

Ünlü oyuncuların yer aldığı festivalde en iyi kadın oyuncu ödülüne hak kazandığı için çok şaşırdığını ifade eden Dizdar, "Nuri Bilge Ceylan zaten çok büyük bir yönetmen. O her zaman Dünya'da da çok önemli bir yönetmen. Çok önemli oyuncular vardı orada yarıştığım. Çünkü, çok çok iyi oyuncular vardı. O yüzden tek bir duygu değil, birkaç duyguyu yaşadığım için çok şaşırdım. Ama sonra kendime geldim. Çok önemli oyuncular vardı. Hepsi filmi çok beğendi. Nuri Bilge Ceylan'ı zaten çok iyi tanıyorlar. Çok iyi yorumlar aldım. Yoldan geldim çok yorgunum o yüzden odaklanamıyorum. Şu an oyumu kullanmaya gidiyorum. Şimdi hemen hızlıca oyumu kullanacağım" diye konuştu.

OYUNU KADIKÖY LİSESİ’NDE KULLANDI

Cumhurbaşkanlığı 2. Tur seçimlerinde oy kullanmak için saat 16.40 sıralarında Kadıköy Lisesi'ne gelen Dizdar'a yurttaşlar yoğun ilgi gösterdi. 1080 numaralı sandıkta oyunu kullandıktan sonra açıklama yapan Dizdar, "Uçaktan indim ve buraya geldim direkt. Ülkemiz için hayırlısı olsun. Şimdi oyumu kullandım herhalde süre de bitmek üzere, son 15 dakika, oyunu kullanmayan herkesi bekliyoruz. Zaten herkes kullanmıştır diye düşünüyorum. Ülkeme böyle bir ödülle gelmek çok büyük gurur verici, çok mutluyum. Çok önemli duygular içerisindeyim, benim için böyle şeyler çok önemli, heyecandan konuşamıyorum bile, çok teşekkür ederim" dedi.

Bir Gün Gazetesi 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER