MEB'den Beyin Yakan Açıklamalar

1-TRT den ve EBA İnternet platform üzerinden ders yayınlarına başladılar. Sonra zoomdu, EBA'ydı bir canlı yayın baskısı yarattılar.

2-Yazın telafi egitimi yapacağız dediler ve bunun için kanuna ekleme yaptılar.

3-Tüm öğrenciler bir üst sınıfa geçecek kararı aldılar ve bunun için yönetmelikte değişiklik yaptılar.

4- 8. ve 12. sınıflar 1 Haziran'da okula başlayacak dediler.

5-Turizm sektörü bastırınca yazın telafi eğitimi yapmayacağız dediler

6-Ağustos sonu ve Eylülde telafi eğitimi yaparız dediler.

7-"Doktorlar virüsün bulaşma tehlikesi azaldı dediğinde okulları açacağız" açıklamasında bulunuldu.

8- Sınıflar ikiye bölünerek açılacak açıklamasında bulunuldu. 

Peki hali hazırda boş sınıf varmı? 

Sadece imam Hatip okullarının kontenjanları dolmadıgı için bu okulların boş sınıfı var. Diğer okullar ise talep fazlası nedeniyle zaten ikili eğitime geçmiş durumda, ilköğretim okullarında ise az olsa da ikili eğitim ve normal eğitim yapılmaktadır. 

Sınıfları ikiye bölmek demek ikili eğitim yapan okulları üçlü eğitime, normal eğitim yapan okulları ikili egitime almak demek, hadi bunu yaptık işin öğretmen boyutu bu sefer işleri karıştıracak ve öğretmen ihtiyacı ortaya çıkacak, hali hazırda yetişmiş öğretmen sorunu olmayan bir ülkeyiz 600 bin atanmayan öğretmenimiz var peki devlet öğretmen atar mı? atamaz ücretli öğremenlerin sayısını artırır.
Öğretmeni değişecek öğrenci ve bunu kabul etmeyen veli sorununa hiç girmeyelim.

Şu süreçte okulları açmak intihar etmek demek, bunu düşünenleri içi buz dolu küvete sokup şoklamak gerek. 

Ey MEB, sınıfları ikiye bölmek fikri çok orjinal ama uygulaması mümkün değil bunun yerine derslik sayısının artırılması gerekiyor ama illa eğitim adına bir şey yapacaksanız, taşımalı eğitimden vazgeçin, imam hatip sevdasından vazgeçin ve kapattığınız köy okullarını tekrar açın.

Virüs nedeniyle yapılamayan eğitim için hiç bir şey yapmanıza gerek yok çünkü atı alan üsküdar'i geçti yani çocuklar sınıfını geçti, kafanızı kumdan çıkarın artık, siz o çocukları bir daha sınıfa sokamazsınız.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Arif
Arif - 7 ay Önce

"siz o çocukları sınıfa sokamazsınız" çok doğru Baskanım. Veli olarakta pandemi varken hangi veli gonderir. Ben gondermem. Varsin prof olmasin docent olsun. Riskten daha iyidir.