AKADEMİK PERSONELE ZAM BAŞBAKANLIKTA

Akademik Personele Zam Başbakanlıkta

AKADEMİK PERSONELE ZAM  BAŞBAKANLIKTA
Başbakan Erdoğan, Memur-Sen toplantısında kendisine sunulan kadro ve zam talepleriyle ilgili, 'Sorunları çözün' talimatı verdi.
 
 
MEMUR-SEN'in düzenlediği 'Büyük Türkiye Buluşması'na katılan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, burada kamu çalışanlarına müjde verdi. Başbakan Erdoğan, bürokratlara, milyonlarca vatandaşın merakla beklediği kadro ve zam talepleri için talimat verdi.
 
Memur-Sen Başkan Yardımcısı Hacı Bayram Tonbul, Memur-Sen yöneticileriyle toplantı düzenleyen Başbakan Erdoğan'ın, ilettikleri sorunları dinlediğini, sonra da bunların bir an önce çözülmesi için harekete geçilmesini söylediğini belirtti.
 
'GÖZLERİNİN İÇİ GÜLDÜ' 
"Bizim çözülmesi için dile getirdiğimiz, konu başlığı olarak toplam 25 maddemiz var. Bunların içerisinde 7 maddeyi öne çıkardık" diyen Tonbul, şöyle devam etti:
"Bunlar, memura derece verilmesi, disiplin affı getirilmesi, üniversite öğretim görevlilerine zam yapılması, 4C'lilerin kadroya alınması, üniversite mezunu işçilerin memur kadrosuna geçirilmesi, iş ve meslek danışmanlarının ücretlerinin düzeltilip atamalarının yapılması, memurlara emekli olabilmeleri için koşulan 30 yıl sınırının kaldırılması. Başkanımız Ahmet Gündoğdu, toplantıda Başbakan Erdoğan'a bunları iletti. Başbakan Erdoğan da, 'Bu konular Kamu Personeli Danışma Kurulu'nda zaten görüşülmüş' dedikten sonra bürokratlarına dönerek, 'Artık bunları çözün' talimatı verdi." Tonbul, Erdoğan'ın, "Bakın Ahmet Bey'in gözlerinin içi güldü" diye espri yaptığını kaydetti.
 
BAŞBAKANLIK'TA 
Devlet Personel Başkanı Mehmet Ali Kumbuzoğlu ile de konuştuğunu anlatan Tonbul, Kumbuzoğlu'nun, taleplerle ilgili yasa tasarısını Başbakanlık'a gönderdiklerini söylediğini kaydetti.
 
Memur-Sen Genel Başkanı Ahmet Gündoğdu daha önce Başbakan Erdoğan'ı ziyaretinde taleplerini liste halinde sunmuştu. Listede yeralan akademik personele zam konulu madde şu şekilde:
Öğretim Elamanlarına İlave Maaş Artışı
Önceki dönemlerde doğrudan kendilerine ilave artış yapılmayan ve reel maaş artışı anlamında diğer kamu görevlilerine nazaran mağdur durumda olan akademik personelin maaşlarında yaşadıkları mağduriyetinin giderilmesi ve de üniversitelerin akademik personel ihtiyacının karşılanmasına ilişkin oluşabilecek riskin ortadan kaldırılması için akademisyenlerin maaşlarında 2014 yılında 729, 2015 Ocak ayında 729 TL olmak üzere artış yapılması
Güncelleme Tarihi: 24 Şubat 2014, 00:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER