BU DA MÜDÜR KONDU !

Atikali'de eşinden ayrılan okul müdürünün içinde çekyat, buzdolabı, masaj koltuğu bulunan makam odasında yaşadığı ortaya çıktı.

BU DA MÜDÜR KONDU !
Milli Eğitim Bakanlığı, İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve İstanbul Valiliği’ne 2 ay önce Fatih Atikali İlköğretim ve Ortaokulu Okul Aile Birliği’nden çok ilginç bir şikâyet geldi. İl Milli Eğitim Müdürlüğü, soruşturma başlattı. Geçen hafta ve bu hafta okula müfettişler geldi.

Velilerin suçlamaları ciddi: “Müdür Metin Taşçı eşinden ayrıldığından beri, 2.5 yıldır okul makam odasında yatıyor. Odasına koltuk görünümlü 2 çekyat, bir gardırop, mini buzdolabı, masaj yapabilen makam koltuğu aldı, masraflarını aile birliği hesaplarından karşıladı. Öğretmen tuvaletinin bir kabinini kapatarak şofben taktırdı ve banyo olarak kullanıyor. Anasınıfı mutfağından yemek ihtiyacını karşılamakta. Sömestr tatillerinde odasında klima bulunmasına rağmen, okulun kalorifer kazanını sürekli olarak yaktırdı, 38 dersliği boş yere ısıttı. Okulun temizlik ve fotokopi işlerini yapmak üzere sözleşmeli olarak çalıştırılan bir personeli kendi şahsi hizmetine tahsis etti. Herhangi bir izin ve onay olmadan okulun deprem güvenliğini tehlikeye atarak bazı yığma duvarları yıktırdı.”

4+4+4 eğitim sistemiyle birlikte okullardan 30 metrekare üzerindeki idari odaların dersliğe çevrilmesi istenmişti, müdür Taşçı, 35 metrekarelik odasını boşaltmazken okulda bazı sınıfların bodrumda eğitim yapması dikkat çekti.

İki binadan oluşan okulun A blokunun bodrum katında iki sınıf bulunuyor. Biri engelli çocukların eğitim aldığı özel eğitim sınıfı, diğeri ise şimdi etüt sınıfı olarak kullanılıyor. Yer darlığı nedeniyle ortaokula giden engelli çocuklar sabahçı, ilkokula gidenler öğlenci olarak geliyor. Bu yüzden öğrenciler günde 6 saat eğitim alabilecekken sadece 3 saat eğitim görebiliyor.

‘Denetim olunca odayı boşalttı’

Denetimlerin ardından İstanbul İl Milli Eğitim Müdürü Muammer Yıldız “Evet, öyle bir şey olmuş. Denetim olunca boşaltmış. Kalmıyor artık. Neden böyle olduğunun hesabı sorulacak” derken okul müdürü Metin Taşçı, iddiaları reddetti. Başarılı bir müdür olduğunu, kıskanan, kızgın bir velinin böyle bir şey yapmış ola-
bileceğini söyleyen Taşçı, bazı zamanlar okulda tadilat olduğunu ve o zaman geç saatlerde çıktığını belirterek “Kalmış olsam ne olacak, kötü niyetli biri değilim ki” diye konuştu.
radikal
Güncelleme Tarihi: 15 Aralık 2012, 00:00
YORUM EKLE
YORUMLAR
osman
osman - 8 yıl Önce

Daha ne istiyorsunuz olmayan gece bekçilerine de ihtiyaç bırakmamış adam.İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve müfettişler de suçlu şimdiye kadar neden işlem yapmamışlar öyleyse.

ALİ
ALİ - 8 yıl Önce

BU ADAMIN ŞU AN AÇIĞA ALINMASI GEREKİR BENCE. Soruşturmanın selamati bunu gerekitirir.

alimetin
alimetin - 8 yıl Önce

özürlü

ayşe uyumlu
ayşe uyumlu - 8 yıl Önce

ayyy bence bu müdürün hemen milli eğitim bakanlığına şikayet edilmesi gerek edildiyse ve işe yaramadıysa ıııııııı orası onlara kalmış sanırım ama adama bak müfettişler geliyor adam saklıyo herşeyi ooooohhhhhhhh gel keyfim gel adam gizli işler peşinde gerçi bunun gizli bi yeri kalmamış ama ha ha ha ha haybiiiiiiiii uyanık müdürrrrrrrr

zehra
zehra - 7 yıl Önce

devletin alanını kendi çıkarları için kullanıyor. haddini aşma buna denir. birde ilahiyat mezunu hak ve hukuktan bu müdüre biraz ders vermek gerekiyor.

SIRADAKİ HABER