DİKKAT MAAŞINIZ BU AY EKSİK YATABİLİR !

2012 Aralık ayı maaş bordrolarında Sürpriz. Vergi matrahlarında yapılan hata bir çok öğretmenin yüzde 27 gelir vergisi dilimine girmesine neden oldu. Bu nedenle birçok öğretmenin maaşında büyük oranda düşüşler yaşandı. Sİz de bu sürprizle karşılaşmak istemiyorsanız 2012 Aralık Ayı Maaş bordronuzu iyice kontrol edin.

DİKKAT MAAŞINIZ BU AY EKSİK YATABİLİR !
Kasım 2012 maaşları ile düzenlenen Aralık 2012 maaşları arasında 8 bin ile 9 bin oranında artış yapılarak vergi matrahlarında büyük hata yapılmıştır. Bu hata yüzde 20 vergi diliminde olan öğretmenleri yüzde 27 vergi dilimine sokarak maaşlarında ciddi oranda düşüşlere neden olmuştur.

Konuyla ilgili UŞAK Milli Eğitim Müdürlüğü bir açıklama yaptı.

İşte O Açıklama;

KBS DE YAŞANAN SORUNDAN DOLAYI-GELİR VERGİSİ MATRAHLARINDA BİRÇOK KURUMUMUZDA HATALAR VARDIR.

GELİR VERGİSİ HATASI OLANLARIN TAHAKKUK SERVİSİMİZE BİLDİRİLMESİNİ İSTEMİŞTİK. FAKAT; TAHAKKUK SERVİSİ PERSONELİMİZ MUHASEBE MÜDÜRLÜĞÜNDE BÜTÜN OKULLARIMIZIN GELİR VERGİSİ MATRAHLARINI GEÇEN AY İLE KARŞILAŞTIRARAK YENİDEN GİRİŞLERİNİ YAPTIRMAYA BAŞLAMIŞTIR . BU NEDENLE; OKULLARIMIZIN HATALI OLAN PERSONELLERİ TESPİT EDEREK-BEKLEMESİ GEREKMEKTEDİR.

NOT: PERSONELİMİZ DÜZELTMELERİ YAPTIKTAN SONRA YENİDEN HESAPLAMA YAPILACAK OLUP, PAZARTESİ ÖĞLEYE KADAR YETİŞTİRMEYE ÇALIŞILACAKTIR.
YENİ HESALAMA YAPILINCA YENİ DUYURU YAPILIP KONTROLÜNÜN YAPILMASI RİCA EDİLECEKTİR.İl Milli Eğitim Müdürlüklerinin KBS de yaşanan sorunu gidermek için acilen okullara yazı göndererek gerekli düzenlemenin tekrar yapılarak KBS ye işlenmesini sağlaması gerekmektedir.

Güncelleme Tarihi: 12 Aralık 2012, 00:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER