EKPSS TERCİH İŞLEMLERİ BAŞLADI

2014 Engelli Kamu Personeli Seçme Sınavı (EKPSS) sonuçları ve kura usulü ile kamu kurum ve kuruluşlarının boş kadrolarına ÖSYM tarafından yerleştirme yapılacak. Adaylar tercihlerini 4-11 Aralık tarihleri arasında internet yoluyla ÖSYM’ye gönderebilecek. İşlemler, 11 Aralık saat 23.59’da sona erecek.

EKPSS TERCİH İŞLEMLERİ BAŞLADI
ÖSYM Başkanlığı’ndan yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:
“Engelli Kamu Personel Seçme Sınavı ve Engellilerin Devlet Memurluğuna Alınmaları Hakkında Yönetmelik hükümleri uyarınca yapılan 2014 Engelli Kamu Personeli Seçme Sınavı (EKPSS) sonuçları ve kura usulü ile kamu kurum ve kuruluşlarının boş kadrolarına ÖSYM tarafından yerleştirme yapılacak. Adaylar tercihlerini 4-11 Aralık 2015 tarihleri arasında internet yoluyla ÖSYM’ye gönderebilecek. ÖSYM internet adresinden (www.osym.gov.tr)  tercih gönderme işlemleri 11 Aralık saat 23.59’da sona erecek.
Hürriyet'te yer alan haberde bu amaçla hazırlanan 2015/2 EKPSS/KURA İle Engelli Kamu Personeli Yerleştirme Tercih Kılavuzu’nda, ilköğretim/ortaokul/ilkokul, ortaöğretim, ön lisans ve lisans düzeyleri ayrı olmak üzere tercih yapılabilecek kadrolar yer alıyor. Adaylar, 2015/2 EKPSS/KURA ile Engelli Kamu Personeli Yerleştirme Tercih Kılavuzu’na aşağıdaki bağlantıdan erişebilecek. 2015/2 EKPSS/KURA İle Engelli Kamu Personeli Yerleştirme işlemleri için tercih yapacak adayların bu kılavuzu dikkatlice incelemeleri gerekiyor.
 
TERCİHLERİNİZDEN EMİN OLUN
 
Adayların, bu kılavuzda yer alan kadroları tercih edebilmeleri için, 2014-EKPSS’ye girmiş veya 2014-Kura ile yerleştirme için başvuru yapmış olması gerekiyor. Yerleştirme işlemlerinde, ortaöğretim düzeyi kadrolar için EKPSSP1 puanı, ön lisans düzeyi kadrolar için EKPSS P2 puanı, lisans düzeyi kadrolar için EKPSSP3 puanı ile tercihler kullanılacak. İlköğretim/ortaokul/ilkokul düzeyi kadrolar için 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 41’inci maddesinde öngörülen hükümler çerçevesinde tercihlere göre kura usulü ile yerleştirme yapılacak. 2014-EKPSS puanı veya 2014-Kura başvurusu ile herhangi bir kadroya merkezimiz tarafından yerleştirilen adaylar (ataması yapılsın veya yapılmasın) bu kılavuzda yer alan kadroları tercih edemez. Mezun olunan eğitim düzeyi, program/alan/dal ile ilgili nitelik koşulunu karşılamadığınız bir kadroya tercihleriniz arasında yer vermeniz ve yerleştirilmeniz halinde ilgili kurum tarafından atamanızın yapılmayacağını göz önünde bulundurunuz. Mağduriyete uğramamanız için tercihlerinizi internetle ÖSYM’ye göndermeden önce tüm tercihlerinizin durumunuza uygun olduğundan mutlaka emin olunuz.
 
Adayların eğitim bilgileri, ÖSYM Aday İşlemleri Sistemi’nde adaya ait kayıt bilgilerinde yer alıyor. Tercih işlemlerinde ve yerleştirmede merkezimiz tarafından bu bilgiler kullanılacak. Adaylar ais.osym.gov.tr adresinden eğitim bilgilerini kontrol edebilir. Eğitim bilgilerinde eksiklik ve/veya hata olan adaylar, tercih yapmak istedikleri kadroların gerektirdiği eğitim bilgilerini, 4-11 Aralık 2015 tarihleri arasında resmî iş günlerinde ve resmî iş saatlerinde, ÖSYM Sınav Koordinatörlükleri’nde ve ÖSYM Sınav Koordinatörlükleri yetkisindeki başvuru merkezlerinde güncelleyebilecekler.“

2015/2 EKPSS/KURA İle Engelli Kamu Personeli Yerleştirme Tercih Kılavuzu
Güncelleme Tarihi: 04 Aralık 2015, 00:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER