Emeklilikte yaşa takılanlar ümidinizi kaybetmeyin

Ali bey, emeklilikte yaşa takılanlar olarak ilk eylemimizi Ankara’da yapmıştık, şimdi sizin desteğinizle ikinci eylemimizi 3 Nisan 2011 günü İzmir’de Gündoğdu meydanında yaptık.

Emeklilikte yaşa takılanlar ümidinizi kaybetmeyin
 Aslında beş milyona yaklaşan emeklilik için gereken süre ve primi tamamlayıp, yaşı bekleyenler olarak ümitliyiz ama bazıları bu iş olmaz diye moralimizi bozuyor. Sizce seçime kadar sonuca ulaşır mıyız? İsmi Saklı
 
Sayın okurum, ben de sizler gibi emeklilikte yaşı bekleyenlerdenim. 1999 yılında nasıl emeklilikte yaş kuralı getirilmişse aynı şekilde TBMM’den çıkacak bir karar ile de ortadan kaldırılabilir. Konuyla ilgili güzel bir fıkra var. Günlerden bir gün kurbağaların yarışı varmış. Hedef, çok yüksek bir kulenin tepesine çıkmakmış. Kurbağalar da arkadaşlarını seyretmek için toplanmışlar. Yarış başlamış. Gerçekte seyirciler arasında hiç biri yarışmacıların kulenin tepesine çıkacağına inanmıyormuş. Sadece şu sesler duyulabiliyormuş:
"Zavallılar"
"Hiçbir zaman başaramayacaklar!"
 
Yarışmaya başlayan kurbağalar kulenin tepesine ulaşamayınca teker teker yarışı bırakmaya başlamışlar. içlerinden sadece bir tanesi inatla, yılmadan kuleye tırmanmaya çalışıyormuş.
 
Seyirciler bağırıyorlarmış:
"Zavallılar" Hiçbir zaman başaramayacaklar!...
 
Sonunda bir tanesi hariç, diğer kurbağaların hepsinin ümitleri kırılmış yarışı bırakmışlar. Ama kalan son kurbağa büyük bir gayret ile mücadele ederek kulenin tepesine çıkmayı başarmış.
Diğerleri hayret içinde bu işi nasıl başardığnı öğrenmek istemişler.
 
Bir kurbağa ona yaklaşmış, sormuş bu işi nasıl başardını diye. O anda farkına varmışlar ki... Kuleye çıkan kurbağa sağırmış!
Bu sebeple,  olumsuz düşünen insanları duymayın, onlar kalbinizdeki ümitleri çalarlar!
 
Güncelleme Tarihi: 05 Nisan 2011, 00:00
YORUM EKLE
YORUMLAR
cafer mernekli
cafer mernekli - 10 yıl Önce

slm ali bey EMEKLİLİKTE YAŞA TAKILANLAR GURUBUNA yol haritası çizdiğiniz için bu insanlara bi umut kaynağı olduğunuz için size ve ekibinize sonsuz teşekkürler emekleriniz sağlık..

MEHMET GÜVEN
MEHMET GÜVEN - 10 yıl Önce

YIKILACAK BU SOYGUN VE TALAN DÜZENİ NEREDE SOSYAL DEVLET EMEKLİLİK YOK MUAYENE YOK ÖMRÜMÜZÜ VERDİK BU DEVLETE GEREGİNİ YERİNE GETİR EY HÜKÜMET

İ.Miray YILMAZ
İ.Miray YILMAZ - 10 yıl Önce

Ali beyin yüreğine sağlık.aynen katılıyorum. ve siyasilerin hepsine .hükümete sesleniyorum:Lutfen bu adaletsizliği.gasp gibi insanların ellerinden alınan haklarını iade edinizki.kul hakkıyla hangimizin yarına çıkacağı belli değilse.adilane bir helallik almış olasınız!...Gersini vicdanlarınıza bırakıyorum.Gereğini bilgilerinize arz ederim.Saygılarımla.

can aydan
can aydan - 10 yıl Önce

yoldugunuz tüyler yetmedimi

aşır çelik
aşır çelik - 10 yıl Önce

sayın başbakanıma sesleniyorum sen çok iyi bir başbakansın elini vizdanıma koy düşün ve kararını ver bizim gibi çok insanlar var bende yaş maduruyum işlerinizde başarılar dilerim

SELİM SARIÇAY
SELİM SARIÇAY - 10 yıl Önce

BU KONUDA VERDİĞİNİZ DESTEKTEN DOLAYI SİZE COK TEŞEKKÜR EDERİM UMARIM BU DİĞER GAZETELERE ÖRNEK OLUR

şenol yeşilçam
şenol yeşilçam - 10 yıl Önce

çok güzel bir anlatım ama şu anda idareciler bu saağır kurbayı iyi oynuyolar .bizlerde kendi kendimize ayak bağı olmaya devam ediyoruz .teşekkürler ali tezel bizlere mecbur olmasanda verdiğin destek için

etem sayar
etem sayar - 10 yıl Önce

ali bey katkılarınızdan dolayı teşekkür ediyorum bu haberide yayınladıkları için kamudan com teşekkürler


SIRADAKİ HABER