Emekliye Ayrılacaklar Dikkat

Bilindiği üzere Milli Eğitim Bakanlığına bağlı, eğitim öğretim hizmetleri sınıfına dahil personelin emeklilik işlemleri Milli Eğitim Bakanlığı Personel Genel Müdürlüğünün 10.12.1999 tarihli ve 124856 Sayılı Yazıları ile 1999/103 No'lu Genelge hükümleri gereğince her yılın Temmuz ve Ağustos aylarında yapılmaktadır.

Emekliye Ayrılacaklar Dikkat
 Ancak Temmuz ve Ağustos ayları ibaresi Milli Eğitim Bakanlığı Personel Genel Müdürlüğünün 12.04.2007 tarihli ve 21576 Sayılı yazısı ile Haziran - Temmuz olarak değiştirildiğinden, emeklilik işlemleri aşağıda belirtilen esaslar çerçevesinde yürütülecektir.

— Emeklilik için gerekli şartları taşıyan ve 1 Haziran - 31 Temmuz tarihleri arasında emekliye ayrılmak isteyen eğitim öğretim hizmetleri sınıfına dâhil personelin emeklilik başvuruları 01 Nisan–01 Mayıs tarihleri arasında yapılacaktır.

—Başvurular form dilekçe ve bu dilekçede belirtilen belgelerle birlikte yapılacaktır.

—Emekli Sandığı dışında SSK, Bağ-Kur, vekil öğretmenlik hizmetlerini emekli sandığı hizmetleri ile birleştirme işlemini yapmayan personel emeklilik isteği yapmadan önce görev yaptıkları eğilim kurumlarına yazılı müracaatta bulunarak hizmet birleştirme işlemini tamamlamaları gerekmektedir.

—Milli Eğitim Bakanlığı veya diğer kurumlarda görevli iken açığa alınanların (tutuklu, görevden uzaklaştırma v.s.)açığa alındıkları tarih ile göreve iade edildikleri tarih arasında 2/3 açık, göreve iadelerini müteakip kalan 1/1 aylıklarının ödenip, ödenmediğin ve bu süreye ait emeklilik keseneği ve kurum karşılıklarının emekli sandığına gönderilip gönderilmediğinin belgeleri ile birlikte bildirilmesi gerekmektedir.Güncelleme Tarihi: 12 Nisan 2011, 00:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER