GÖREVDEN ALINAN MÜDÜR KONUŞTU: BAKANIN SESİNİ TANIYAMADIM

Sosyal medyadan Batman Milli Eğitim Müdürü’nün görevden alındığı haberini duyan bir grup okul müdürü, öğretmen ve Milli Eğitim Müdürlüğü personeli, bina önünde cep telefonlarını havaya kaldırarak Çelik’e destek verdi. Konuşan Müdür Çelik, Bakanın sesini tanıyamadığını dile getirdi.

GÖREVDEN ALINAN MÜDÜR KONUŞTU: BAKANIN SESİNİ TANIYAMADIM
Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı'nın telefonla ulaşamadığı için görevden aldığı Batam Milli Eğitim Müdürü Mehmet Çelik konuştu.  Bakan Avcı’nın kendisini aradığında sesini tanımakta güçlük çektiğini söyleyen Mehmet Çelik, "Bazı sıkıntılar yüzünden bilinmeyen numaralara bakmıyorum. Ankara ’dan gelen bir heyetle beraberdik. Taşımalı eğitim meselesinden tutun da bir yığın problemle karşı karşıyayız. Bunları aşmaya çalışıyoruz. Numarasız her telefona bakamıyorum. Bakan beyin telefonu olduğunu da bilmiyordum" dedi.
Telefonu açtığında sesin hışırtılı geldiğini ve ’Milli Eğitim Bakanıyım’ dediğinde de kendisinin işletildiğini sandığını belirten Mehmet Çelik, "Sonradan Bakan beyin olduğunu fark ettim. Ama artık geçti. Bakan bey, ’Eğer Bakan olarak ben size ulaşamıyorsam nasıl bir öğretmen ulaşacak’ diye yakındı. Bir ortaokulun taşıma meselesinden kaynaklı sıkıntıdan dolayı Bakan bey beni aramıştı ama, bilinmeyen numaradan bana ulaşacağını tahmin etmiyordum. Eski görevime döndüğüm için de şikayetçi değilim. Müfettişlik de müdürlük ayarında bir görevdir" dedi.
 
'CEP TELEFONU İLE PROTESTO'
Sosyal medyadan Batman Milli Eğitim Müdürü’nün görevden alındığı haberini duyan bir grup okul müdürü, öğretmen ve Milli Eğitim Müdürlüğü personeli, bina önünde cep telefonlarını havaya kaldırarak Çelik’e destek verdi. Grubun Bakan Avcı’yı yuhalamasına engel olan Çelik, "Bu tamamen devlet büyüklerimizin tercihidir. Onlara saygılıyız. Bulunduğum süre içinde bir şeyler başarmanın mümkün olduğunu insanlara gösterdik. Bizler, devletimizin hizmetindeyiz. Bugün bu hizmeti yaptık, yarın başka hizmeti yapacağız. Bu makamları statü olarak görmedik, görev yeri olarak gördük" diye konuştu.
Güncelleme Tarihi: 02 Ekim 2015, 00:00
YORUM EKLE
YORUMLAR
Batmanlı
Batmanlı - 7 yıl Önce

Kula kulluk edene yazıklar olsun!Görev: Sayısız sözlü mülakat mağduru,Sayısız liyakatsız atama,Çivisi tutmayan okul dönüşümleri,Vizyonsuz kuru bina yöneticiliği,Misyon "Devlet Büyüklerinin İsteklerini Yerine Getirmek"....Bu gidiş gelişine yakıştı...

SIRADAKİ HABER