KAMU ÇALIŞANLARINA KIYAFET SERBESTİSİ !

MEMURSEN Genel Başkanı Ahmet Gündoğdu, kamuda başörtüsü serbestisi konusunda önemli adımların atılacağını söyledi.

KAMU ÇALIŞANLARINA KIYAFET SERBESTİSİ !
24 Eylül'de Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ile görüştüklerini belirten Gündoğdu olumlu izlenimler edindiğini söyledi. Gündoğdu, "Başbakan'da olumsuz bir bakış görmedim. Ben öncelikle adımın siyasetten değil başörtülüler ve özgürlükçülerin atmasından yanayım. Yani hak verilmez alınır. Bunlar doğuştan gelen haklardır. Başörtüsü serbesttir diye bir mevzuata gerek yok, yasaktır denilen mevzuat da kirlidir. Başbakan'a olması gerekenleri anlattım. Geciken süreci de konuştum. Ben bu konuyla ilgili bir çalışma başlatıldığını biliyorum. Var olan yansımalarında buna paralel olduğunu biliyorum" dedi.

Anayasanın çağdaş olabilmesi için doğuştan gelen hakları koruması gerektiğine dikkat çeken Gündoğdu Türkiye'de kamuda baş örtüsünü yasaklayan doğrudan bir madde olmadığını dile getirdi. Sadece 657 sayılı kanuna tabi kılık kıyafet yönetmeliği olduğunu aktaran Gündoğdu şöyle devam etti: "Kadının başının açık olması, erkeğin favorilerinin çok uzun olması gibi. Bu öncelikle cinsiyet ayrımıdır. Aynı düşüncedeki ve dindarlıktaki erkek kamuda istediği çalışıyor ama yine aynı haklara sahip kadın bundan mahrum bırakılıyor. Başına örtü bağlamasına yasak. Bu yasağı kim ne hakla koyuyor?"

Güncelleme Tarihi: 10 Aralık 2012, 00:00
YORUM EKLE
YORUMLAR
ali
ali - 9 yıl Önce

hep kadın hep kadın. erkek öğretmenler zulüm görüyor.buna bir çare bulsanıza.kravat ve ceket serbesliği istiyoruz. ceketlerden ve kravattan kurtulmalıyız.kadın öğretmen kazak,gömlek,tşört vs ile okula gidebiliyor. ya erkek öğretmen ceket ve kravat zorunluluğu var.neden biz bu cezayı çekiyoruuuuuuuzzzzzzzzzzzz, neden?????

Habip Can
Habip Can - 9 yıl Önce

Kadınların başlarına bezler takmalrıyla erkeklerin sürekli uğraşmaları anlamsız. Kadınlardan ses yok. Çünkü sonrasında daha ilerisinin örnekleri var. Ama güzel bir teklif yapalım. Kadınlara ha bire baş örtüsünü bağlamaya çalışanların neden erkeklerinde başlarını bezlerle bağlamalaını istemediklerini analbilmiş değilim. Hindistan'da SİHLER ne güzel yapıyorlar... Hadi erkekler türbanlar takalım hanımları destekleyelim...

SIRADAKİ HABER