Memur adaylarına yaş müjdesi

Devlet kapısında artık 35 yaşına kadar iş bulunabilecek.

Memur adaylarına yaş müjdesi

Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, KPSS A Grubu atamaları için yaş sınırının Bakanlar Kurulu kararı ile 30'dan 35'e çıkarıldığını bildirdi.

Arınç, sosyal paylaşım sitesi Twitter'da yaptığı açıklamada, “Arkadaşlar sizlerin A Grubu memurluklarda yaş sınırının 35'e çıkarılması talebini Bakanlar Kurulu'nda gündeme getirdim. Sayın Başbakanımız ve diğer bakan arkadaşlarım da konuya olumlu yaklaştılar ve talebiniz kabul edildi” dedi.

Müjdesini “Hepinize hayırlı olsun” sözleriyle paylaşan Arınç, KPSS A Grubu atamalarında artık yaş sınırının 30 değil 35 olduğunu vurguladı.

ÇİÇEK: YAŞ SINIRINI KALDIRIYORUZ

Hükümet Sözcüsü, Devlet Bakanı ve Başbakan  Yardımcısı Cemil Çiçek  de kamuda görev alacaklar konusunda yaş sınırıyla ilgili  kısıtlamaları kaldıracaklarını bildirdi. Çiçek, şu bilgileri verdi:

“Kamuda çalışacaklarla ilgili, bir kısmı kanundan bir kısmı  yönetmeliklerden kaynaklanan bir yaş sınırı var. Kamuda görev alacak memur  adayları için bir çok ilanlarda '30 yaşından gün almamış olması' gibi bir kısım  kısıtlamalar getiriliyor. Bunların bir kısmı yönetmelik meselesidir, bir kısmı da  kendi özel kanunlarında var. Bugün yaptığımız toplantıda bu kısıtlamaları  kaldırıyoruz. Yönetmeliklerden kaynaklananlar varsa yönetmelikler süratle  değiştirilecek, diğer şartları taşıyanlar kamuda görev alabileceklerdir. Kanundan  kaynaklanan sıkıntı varsa Meclis'in son günlerinde çıkardığımız yetki yasasına  dayandırılarak bunu da ortadan kaldırmaya çalışıyoruz. Böylece puanı tutan ve  hangi kuruma girecekse o kuruma mahsus şartları taşıyan kişiler 'artık 30 yaşı  geçtiydi geçmediydi' o tartışmaya bakmaksızın doğrudan kamuda göreve  başlayabilecekler.”


 

Güncelleme Tarihi: 26 Nisan 2011, 00:00
YORUM EKLE
YORUMLAR
ayda mutlu
ayda mutlu - 10 yıl Önce

Yine sözleşmelilier hakkında bir şey çıkmadı.Başbakanın sözüne şnan mak istiyoruz.

SIRADAKİ HABER