MEMURLAR 16 NİSANI BEKLİYOR

Üniversiteli İşçilere memurluk, İMD lere atama, Akademisyenlere zam, 4/C'liler ve taşeron işçilere kadro konuları 16 nisan da masaya yatırılacak.

MEMURLAR 16 NİSANI BEKLİYOR
Geçtiğimiz ay toplanan Kamu Personel Danışma Kurulu'nda milyonlarca çalışanı ilgilendiren 30'dan fazla konu masaya gelmişti. Toplantı sonrası başta taşeron işçiler olmak üzere memur disiplin affı, İMD'lerin maaşının artırılması, nöbet sisteminin değişmesi, adliye çalışanına mesai ödenmesi, emekli ikramiyesinde 30 yıl sınırının kalkması gibi birçok önemli konuda uzlaşma sağlandığı açıklanmıştı. Toplantıda konuşulan diğer konularla ilgili çalışmaların da devam edeceği duyurulmuştu.
 
KiMLER NE BEKLiYOR?
 
ÜNİVERSİTELİ İŞÇİLER: Üniversite mezunu olmalarına ve memur işi yapmalarına rağmen kamu kurumlarında işçi olarak istihdam edilen çalışanlar memur olmak istiyor.
 
 
AKADEMİK ZAM: Üniversitelerde akademisyen olarak çalışan öğretim üyelerinin beklentisi ise daha iyi bir ücret ve sosyal haklar.
 
 
4C'LİLER: Özelleştirmeler sonrası değişik kamu kurumlarında istihdam edilen ve 4C'li olarak bilinen çalışanlar ise kadroya geçmek istiyor
 
 
İMD: Sertifika aldıkları halde atamaları yapılamayan 7 bin İş ve Meslek Danışmanı bir an önce göreve başlayıp işsizlikle mücadelede yer almayı bekliyor.
 
Ülkehaber.com
Güncelleme Tarihi: 14 Nisan 2014, 00:00
YORUM EKLE
YORUMLAR
pehlivan uzun
pehlivan uzun - 9 yıl Önce

boş vaadler,boş laflar bunlar,memuru düşünen yok,akademisyen ise hepten unutulmuş..

SIRADAKİ HABER