ÖĞRETMENE EK ÖDEME HAYAL OLDU !

Hükümet toplu sözleşme teklifini masaya getirdi. Eğitim camiasının aylardır merakla beklediği ek ödeme konusunu hükümet ciddiye bile almadı.

ÖĞRETMENE EK ÖDEME HAYAL OLDU !
 
Göreve yeni başlayan bir öğretmenin 1.560 TL maaş aldığını göz önüne aldığımız zaman, Göreve yeni başlayan bir sözleşmeli hemşire yada hemşirin 1400 TL maaş ve yaklaşık 1.300 TL döner sermaye ile 2.700 TL maaş aldığı gerçeğinden hareket edersek ; Hükümetin öğretmenlere verdiği değeri anlayabiliriz.
 
Ayrıca maaş olarak ek dersleri ile birlikte öğretmenleri geçen ve bir çok ek gelire sahip olan imamlarımıza bile fazla mesai ücretinin teklif edildiği bir toplu sözleşme masasında , öğretmenleri görmezden gelen hükümetin sadece yüzde 3+3 zam teklifini sendikaların ciddiye bile almayıp ortak eylemler düzenlemesi öğretmenlerimizin memurların ortak beklentisi oldu.
 
Doğalgaza yapılan yüzde 20 zam , elektriğe yapılan yüzde 10 zam ve yine hükümetin belediyeler aracılığı ile ara sokaklara yapılan asfaltlardanbile para almaya başladığı bir dönemde memura teklif ettiği yüzde 3 zammı her yıl Temmuz ayında memurlar yüzde 20 gelir vergisini aşıyor diye yüzde 5-6 olarak kesmesi verilecek zammın enflasyon hariç Temmuz ayında geri alınacağını göstermektedir.
 
Aylardır bu konuda basın yayın , sendikalar ve sivil toplum  örgütleri yazıyor çiziyor.
 
Hepsi nafile...
 
Sonuç olarak ;
 
Son 10 yıllık Ak Parti hükümeti döneminin tek üvey evlat memurları öğretmenler olmuştur.
 
İşte hükümetin Eğitimbirsen'in eğitim hizmet kolunda ki tekliflerinden olumlu bulup masaya getirdiği teklifler...
 
-Ders görevlerinin çeşitli nedenlerle yerine getirilmemesi veya öğretime değişik nedenlerle ara verilmesi nedeniyle ders görevini yerine getiremeyenlerin bu sürelerde varsa ders ve ek ders görevlerini yapmış sayılması.
-Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı eğitim ve öğretim kurumlarındaki ders dışı eğitim çalışmaları karşısında ödenebilecek toplam ek ders saatindeki yüzde 5’lik sınırın yüzde 6’ya çıkarılması.
-Akademik jüri üyelikleri için ek ders ücreti ödenmesi.
-Toplu sözleşme döneminden itibaren ilk defa Milli Eğitim Bakanlığı kadrolarına atanan ve İLKSAN’a zorunlu üye olması gereken öğretmenlerin üyeliğinin isteğe bağlı hale getirilmesi(memurlar.biz)
Güncelleme Tarihi: 15 Mayıs 2012, 00:00
YORUM EKLE
YORUMLAR
hadi
hadi - 11 yıl Önce

önce grev olmazsa sendikalardan toplu istifa edelim.eğer bunlar hakkımızı koruyamıyorsa hakkımızı koruyacak olanlar sendikanın başına geçsin.neden hiçkimse faceboktan sendikalardan istifa edenleeeer diye bir gurup oluşturmuyor.

hadi'ye
hadi'ye - 11 yıl Önce

senin aklın yok mu?sen oluştur facebook sayfasını.Bırak bu safsataları istifa,cart curt.

AHMET GÜLER
AHMET GÜLER - 11 yıl Önce

AH! AKP AH! ÖĞRETMENE "AH!" DEDİRTME. MUALLİMİN DUASI DA MAKBUL BEDDUASI DA...

SIRADAKİ HABER