ÖĞRETMENLER MAAŞ ŞOKU YAŞAYABİLİRLER !

Öğretmenler aralık ayı bordrolarına bakınca şok yaşayacaklar! Vergi matrahlarında yapılan hata öğretmenleri çok üzecek...

ÖĞRETMENLER MAAŞ ŞOKU YAŞAYABİLİRLER !
Vergi matrahlarında yapılan hata nedeniyle birçok öğretmenin 2012 Aralık ayı maaş bordrolarında düşüş yaşanabilir.

ÖĞRETMEN MAAŞLARI CİDDİ DERECEDE DÜŞECEK

Kasım 2012 maaşları ile düzenlenen Aralık 2012 maaşları arasında 8 bin ile 9 bin oranında artış yapılarak vergi matrahlarında büyük hata yapılmıştır. Bu hata yüzde 20 vergi diliminde olan öğretmenleri yüzde 27 vergi dilimine sokarak maaşlarında ciddi oranda düşüşlere neden olmuştur.

Konuyla ilgili Uşak Milli Eğitim Müdürlüğü'nün yaptığı açıklama

KBS DE YAŞANAN SORUNDAN DOLAYI-GELİR VERGİSİ MATRAHLARINDA BİRÇOK KURUMUMUZDA HATALAR VARDIR.

GELİR VERGİSİ HATASI OLANLARIN TAHAKKUK SERVİSİMİZE BİLDİRİLMESİNİ İSTEMİŞTİK. FAKAT; TAHAKKUK SERVİSİ PERSONELİMİZ MUHASEBE MÜDÜRLÜĞÜNDE BÜTÜN OKULLARIMIZIN GELİR VERGİSİ MATRAHLARINI GEÇEN AY İLE KARŞILAŞTIRARAK YENİDEN GİRİŞLERİNİ YAPTIRMAYA BAŞLAMIŞTIR . BU NEDENLE; OKULLARIMIZIN HATALI OLAN PERSONELLERİ TESPİT EDEREK-BEKLEMESİ GEREKMEKTEDİR.

NOT: PERSONELİMİZ DÜZELTMELERİ YAPTIKTAN SONRA YENİDEN HESAPLAMA YAPILACAK OLUP, PAZARTESİ ÖĞLEYE KADAR YETİŞTİRMEYE ÇALIŞILACAKTIR.

YENİ HESAPLAMA YAPILINCA YENİ DUYURU YAPILIP KONTROLÜNÜN YAPILMASI RİCA EDİLECEKTİR.

İl Milli Eğitim Müdürlüklerinin KBS de yaşanan sorunu gidermek için acilen okullara yazı göndererek gerekli düzenlemenin tekrar yapılarak KBS ye işlenmesini sağlaması gerekmektedir


KAYNAK: memurlar.biz

Güncelleme Tarihi: 13 Aralık 2012, 00:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER