ÖĞRETMENLERİN TAYİN BAŞVURULARI BAŞLADI

ÖĞRETMENLERİN TAYİN BAŞVURULARI BAŞLADI
Milli Eğitim Bakanlığı tarafından öğretmenlerin 2015 yılı isteğe ve zorunlu çalışmaya bağlı il dışı tayin başvurularına ilişkin belirlenen takvim bugün başladı.
 
İller arası isteğe ve zorunlu çalışma yükümlülüğüne bağlı yer değiştirme başvuruları 10-16 Haziran 2015 tarihleri arasında gerçekleştirilirken, öğretmenlerin atamaları ise 18 Haziran 2015 tarihinde yapılacak.
 
Belirlenen takvime göre, ataması yapılan öğretmenlerin ilişik kesme işlemleri 19 Haziran 2015 tarihinden itibaren başlatılacak.
 
Bu yıl yapılacak yer değiştirme suretiyle atamalar, Millî eğitim Bakanlığı Öğretmen Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliği hükümleri çerçevesinde gerçekleştirilecek.
 
Yönetmelik hükümleri gereğince, zorunlu çalışma yükümlülüğü bulunmayanlar ile bu yükümlülüklerini tamamlayan veya muaf olan öğretmenlerden 30 Eylül 2015 tarihi itibarıyla bulundukları ilde en az 3 yıllık çalışma süresini tamamlayanlar, iller arasında yer değiştirme isteğinde bulunabilecek.
 
Atamalarda; üç yıllık sürenin hesabında, sözleşmeli öğretmenlik ve asker öğretmenlik dâhil, öğretmenlerin kadrolarının bulunduğu ilde fiilen öğretmen olarak görev yaptıkları süreler dikkate alınacak.
Güncelleme Tarihi: 12 Haziran 2015, 00:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER