RÜŞVET ALMAYAN MEMUR TEOMAN TÜRKİYE'NİN GÜNDEMİ OLDU

iŞTE MEMUR TEOMAN

RÜŞVET ALMAYAN MEMUR TEOMAN TÜRKİYE'NİN GÜNDEMİ OLDU
17 Aralık soruşturması kapsamında üç eski bakan ile ilgili hazırlanan fezleke ortaya çıktı. İnternette yer alan fezlekede dikkat çekici bir telefon görüşmesi yer alıyor. Rıza Sarraf ile adamı Rüçhan Bayar arasındaki görüşmede ‘Teoman’ olarak geçen kişinin kim olduğu merak konusu oldu. Sosyal medyanın da bir numaralı gündemi haline gelen Teoman Coşkun Dudak’ın Gümrük Müdür Yardımcısı olarak görev yaptığı ortaya çıktı.
 
Haramzedeler333 isimli Twitter hesabından yayımlanan fezlekede, “Teoman” ismi 17 Aralık soruşturmasının sanıkları Sarraf ve Bayar arasında geçiyor.
 
USULSÜZ İŞLEMLERE ONAY VERMEDİ
4 Ocak 2013 tarihli telefon görüşmesinde “Teoman” olarak geçen ismin, usulsüz yapılmak istenen işlemlere izin vermediği kaydediliyor. İkili arasındaki konuşmada Teoman Coşkun Dudak’ın kendi müdürünün emrine dahi karşı çıktığı usulsüz işlemlere onay vermediği anlaşılıyor. Bayar, Sarraf ile yaptığı görüşmede, “Teoman” olarak ifade ettiği isme çeşitli vaatlerde bulunduğunu ancak yine de izin alamadığını kaydederek Dudak’ın “Memuriyetimi yakamam” dediğini aktarıyor.
 
Sosyal medyada günün çok sık konuşulan isimleri arasında yer alan Dudak’ın Gümrük Müdür Yardımcısı olarak görev yaptığı belirlendi. Geçtiğimiz yıl İstanbul'da görev yapan Dudak'ın Gaziantep'te görevlendirildiği öğrenildi.
 
 
 
FENOMEN OLDU
Dört bakan hakkında hazırlandığı iddia edilen fezlekelerin sosyal medyada yayınlanmasıyla Twitter'da memur Teoman rüzgarı esti. Rüşvet kabul etmeyen memur olarak görülen Teoman adına Twitter hesabı, #MemurTeoman başlığıyla hashtag bile açıldı.
 
İŞTE TWİTTER'DA 'MEMUR TEOMAN' RÜZGARI...
CHP Genel Başkan Yardımcısı Umut Oran
Bu ülkenin her yerinde hala devlet geleneğine, hukuk bilincine ve ahlak anlayışına sahip çok insan var. Teoman bey onlardan biridir.
MHP'li Lütfü Türkkan
Fezlekede adı geçen #MemurTeoman Hopalı Teoman Coşkun Dudak, senin gibi adamlar yüzünden bu kadar pisliğe bulaşmasına rağmen Devlet ayakta.
Murat Sabuncu
Memur Teoman..iyi ki varsin...varligin bu ulkenin gelecegi icin en buyuk umut
Sertaç Aktan 
Bu Teoman var ya.. Bu adama ne nişanı taksanız ne ödülü verseniz yetmez.. Böyle örneklere ihtiyacı var bu memleketin.. İnanılmaz bir şey..
Barış
Memur Teoman'ın askerleriyiz.
Emine Çakır
Ve derken bir Teoman çıkar.. Oyun Bozulur
Handan Yekeler
yeni lobi bulundu! Teoman Lobisi :))

(HÜRRİYET)
Güncelleme Tarihi: 14 Mart 2014, 00:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER