TEKNIK ÖĞRETMENLER İÇİN MÜHENDİSLİK MARATONU BAŞLIYOR

Teknik öğretmenler için mühendislik tamamlama sınavına başvurular, 10 haziran'da başlayacak. Sınav, 21 temmuz pazar günü ankara'da yapılacak.

TEKNIK ÖĞRETMENLER İÇİN MÜHENDİSLİK MARATONU BAŞLIYOR
 
 yök'ün yazılı açıklamasında, teknik öğretmenler için mühendislik tamamlama programlarına giriş çalışmalarının tamamlandığı bildirildi.  Buna göre, teknik öğretmen unvanını alanlar için mühendislik tamamlama programına giriş sınavı ösym tarafından yapılacak.
 mühendislik tamlama programına, "bilgisayar öğretmenliği, bilgisayar sistemleri öğretmenliği, bilgisayar ve kontrol öğretmenliği, döküm öğretmenliği, elektrik öğretmenliği, elektronik öğretmenliği, elektronik ve bilgisayar öğretmenliği, elektronik ve haberleşme öğretmenliği, enerji öğretmenliği, kalıpçılık öğretmenliği, kontrol öğretmenliği, makine öğretmenliği, makine resim ve konstrüksiyonu öğretmenliği, mekatronik öğretmenliği, metal öğretmenliği, mobilya ve dekorasyon öğretmenliği, otomotiv öğretmenliği, talaşlı üretim öğretmenliği, tasarım ve konstrüksiyon öğretmenliği, tekstil öğretmenliği, tekstil terbiye öğretmenliği, telekomünikasyon öğretmenliği, tesisat öğretmenliği ve yapı öğretmenliği" bölümü mezunları başvurabilecek.  Kurul, diğer teknik öğretmen unvanını alanlar için çalışmalarına devam ediyor.
 
 BAŞVURULAR, 10 HAZİRAN'DA BAŞLAYACAK
 ösym'den yapılan açıklamada ise teknik öğretmenler için mühendislik tamamlama programları giriş sınavı'nın (2013-mühendislik tamamlama), 21 temmuz'da ankara’da yapılacağı bildiridi. Sınav ve değerlendirmeye ilişkin bilgilerin yer aldığı kılavuz ile aday başvuru formuna, 10-17 haziran arasında, ösym’nin "http://www.osym.gov.tr" internet adresinden ulaşılabilecek. Kılavuzun ayrıca dağıtımı ve satışı yapılmayacak. Adayların kılavuzu dikkatle incelemeleri gerekiyor.
 adayları bilgilendirmek için hazırlanan örnek sorular, ösym’nin internet adresinde yer alacak.
 
Güncelleme Tarihi: 07 Haziran 2013, 00:00
YORUM EKLE
YORUMLAR
mete
mete - 8 yıl Önce

mezun olurken teknik olduk calisirken şöyle olsaydınız şurda çalışsaydınız denip teknik öğretmenlik verilmiyor adaletmi bu.

SIRADAKİ HABER