ZİHİNSEL ENGELLİ EĞİTİMİ KURSU ALAN ÖĞRETMENLERİN DİKKATİNE

160 saat zihinsel engellilerin eğitimi kursu alanların dikkatine

ZİHİNSEL ENGELLİ EĞİTİMİ KURSU ALAN ÖĞRETMENLERİN DİKKATİNE
MEB Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürlüğü'nün 05.02.2014 tarih ve 513392 sayılı yazıları. 
Özel eğitim okul/kurumları ile özel eğitim sınıflarında görevli olarak çalışan ve zihinsel engelliler eğitimi kurslarına daha önce katılan sınıf öğretmenleri eğitimlerini tamamlamaya yönelik olarak MEB Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürlüğü' nden taleplerde bulunmuşlardır.
 
MEB Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürlüğü ilgi yazıları ile 24.01.2014 tarihinden önce Bakanlığımız özel eğitim okul/kurumları ve özel eğitim sınıflarında görevlendirilmiş ve daha önce zihinsel engelliler eğitimi kurslarına katılan ve eğitimlerini 540 saate tamamlamak isteyen sınıf öğretmenlerinin bilgisine ihtiyaç duymuştur.
 
Bu konuda durum tespiti yapılabilmesi için MEB özel eğitim okul/kurumları ve özel eğitim sınıflarında görevlendirilmiş ve daha önce zihinsel engelliler eğitimi kurslarına katılan ve eğitimlerini 540 saate tamamlamak isteyen sınıf öğretmenlerin zihinsel engelliler eğitimi kurs belgesi ve görev yaptıkları eğitim kurumlarından alacakları görevlendirme belgeleriyle yetkililere başvurmaları gerekmektedir. kaynak: memmurlar.net
Güncelleme Tarihi: 10 Şubat 2014, 00:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER