Varlık Fonu’nun Yeni Yönetim Başkanı Kim Seçildi?

Türkiye Varlık Fonu Yönetimi A.Ş. Yönetim Kurulu üyeleri ile Genel Müdürün atanmasına dair Cumhurbaşkanı kararı Resmi Gazete'de yayımlandı. 

Varlık Fonu’nun Yeni Yönetim Başkanı Kim Seçildi?

Türkiye Varlık Fonu Yönetimi Anonim Şirketinin Yönetim Kurulu Başkanı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan oldu. 

Başkan Vekilliğine Berat Albayrak getirildi, Yönetim Kurulu Üyeliklerine Selim Arda Ermut, Hüseyin Aydın, Rifat Hisarcıklıoğlu, Erişah Arıcan, Fuat Tosyalı Genel Müdürlüğe ise Zafer Sönmez atandı.

Zafer Sönmez kimdir?

Zafer Sönmez, 1974 senesinde Düzce'de doğmuştur. Kariyerine 1997 senesinde İnterbank'ta başlamıştır. 2000-2003 seneler arasında Dışbank, 2004'senesinde MNG Bank'ta calışmıştır. 

2005-2010 seneler arasında ABN AMRO Bank İstanbul Şubesi'nde Portföy Yonetimi ve Kurumsal Bankacılık Departmanlarında Müdür, 2010-2011 seneler arasında Royal Bank of Scotland'da İstanbul Şubesi Kurumsal Bankacılık Direktörü olarak görev yapmıştır. 

Sonrasında Malezya'da 2012-2013 senelerinde; Khazanah Nasional Berhad'da, Turkiye, Ortadogu ve Orta Asya'daki yatırımlardan sorumlu Kıdemli Müdür olarak çalışmıştır. 

Ekim 2013 senesinde Khazanah Turkey Regional Office'in kuruluşunda görev almış olup halen Khazanah Turkey Regional Office‘in başındaki kişi olarak, 2017 senesinin Temmuz ayından itibaren, Türkiye, Orta Doğu, Orta Asya ve Doğu Avrupa ve Kuzey Afrika yatırımlardan sorumlu olarak çalışmaktadır. 

Aynı zamanda 2017 senenin Temmuz ayı itibari ile Khazanah Afrika Takımı'na liderlik yapmaktadır. İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi mezunu, İngilizce bilen Zafer Sönmez evli ve 1 çocuk babasıdır.  

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER