20 Bin Sözleşmeli Öğretmenlik Başvuruları Bugün Sona Eriyor

Milli Eğitim Bakanlığınca yapılacak 20 bin sözleşmeli öğretmen alımına dair ön başvuru süreci bugün sona erecek.

20 Bin Sözleşmeli Öğretmenlik Başvuruları Bugün Sona Eriyor

Milli Eğitim Bakanlığı takvimine göre 6 Ocak'tarihinde başlayan 20 bin sözleşmeli öğretmen alımına dair ön başvuru süreci bugün tamamlanacak. Ön başvuruların ardından adayların sözlü sınava alınacakları sınav merkezleri 21 Ocak'tarihinde ilan edilecek.

Sözlü sınavlar, 5-22 Şubat'ta yapılacak, neticeler 25 Şubat'tarihinde açıklanacak. Atama tercihleri 9-13 Mart'ta alınacak, neticeleri ise 18 Mart'tarihinde  duyurulacak.

Sözleşmeli öğretmenlik başvurularında, adayların atanacakları alanlara göre, 2018 veya 2019'yılında yapılan Kamu Personel Seçme Sınavı (KPSS) puan türleri (KPSSP10 ve KPSSP121- KPSSP120) dikkate alınacak. Adayların başvuru yapabilmesi için ilgili türden 50 ve üzerinde puan almış olmaları gerekiyor.

Sözleşmeli öğretmenlik için yapılacak sözlü sınava davet edilmek üzere başvurular elektronik ortamda "https://ilkatama.meb.gov.tr" internet adresinden alınacak. Başvuru onayları, il veya ilçe milli eğitim müdürlüklerince yapılacak.

Mezuniyetleri birden çok alana kaynak teşkil eden adaylar, sadece bir alana başvuruda bulunabilecek.

En çok 3 bin 7 kontenjanla sınıf öğretmenliği, 1836 kontenjanla din kültürü ve ahlak bilgisi ve 1731 kontenjanla İngilizce öğretmenliğine atama yapılacağı bildirildi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER