Aksaray'da Öğretmenden Öğrenciye Öldüresiye Dayak

Aksaray'da, bir ortaokulda matematik öğretmeni Ali Rıza Yücel., koridora çıkardığı öğrencisi T.K.'ya yumruk atıp boğazını sıktı. Gürültüyü duyan başka sınıftaki öğretmen Gülcan Ünlü, müdahale edip öğrenci T.K'yı Ali Rıza Yücel'in elinden kurtardı. O dehşet anları güvenlik kamerasına anbean yansıdı. Öğretmen Ali Rıza Yücel. hakkında adli ve idari soruşturma başlatıldı.

Aksaray'da Öğretmenden Öğrenciye Öldüresiye Dayak

Olay, 14 Aralık tarihinde Şehit Salih Aksu Ortaokulu'nda meydana geldi.

Okulun matematik öğretmeni Ali Rıza Yücel, iddiaya göre başka bir öğrencinin kendisi hakkında küfür ettiği gerekçesi ile sınıftan çıkardığı 5. sınıf öğrencisi Talha K.'yı okul koridorunda tokat ve yumrukla öldüresiye dövdü.

DEHŞET ANLARI SANİYE SANİYE KAYDEDİLDİ

O anlar okulun güvenlik kameraları tarafından saniye saniye kaydedildi. Talha K., sesler üzerine dışarıya çıkan teknoloji ve tasarım öğretmeni Gülcan Ü. tarafından kurtarıldı. 

Olayın ardından öğretmen Yücel hakkında Ortaköy Kaymakamlığı tarafından soruşturma başlatıldı. Gözaltına alınan Yücel, çıkarıldığı mahkemece adli kontrol kararıyla serbest bırakıldı.

ÖĞRETMEN AÇIĞA ALINDI
Aksaray İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından yapılan yazılı açıklamada, "22 Aralık 2021 günü medyaya yansıyan ilimiz Ortaköy İlçesi Şehit Salih Aksu Ortaokulu'nda görev yapan öğretmen Ali Rıza Yücel' in öğrencimizi darp ettiği olay ile ilgili Valiliğimizce öğretmen derslerden el çektirilmiş olup, adli ve idari soruşturma devam etmektedir" denildi.

Aksaray Cumhuriyet Başsavcılığı da yaptığı açıklamada, "Ulusal bir televizyon kanalında yayınlanan 'Bir öğretmenin öğrencisine şiddet uyguladığı görüntüleri içeren' habere ilişkin 14/12/2021 tarihinde Ortaköy Cumhuriyet Başsavcılığımızca derhal soruşturma başlatıldığı, şüpheli öğretmenin gözaltına alındığı, bir gün gözaltı tedbirleri uygulanan şüpheli hakkında sevk üzerine Ortaköy Sulh Ceza Hakimliği'nce adli kontrol kararı uygulanmıştır

Soruşturma süreci Cumhuriyet Başsavcılığımız tarafından titizlikle yürütülmektedir" ifadelerine yer verildi.

VALİLİKTEN AÇIKLAMA

Valilikten yapılan yazılı açıklamada ise 14 Aralık'taki olayla ilgili bilgi alınır alınmaz öğretmenin okulla ilişiğinin kesildiği belirtildi.

Konu ile ilgili idari soruşturma yapmak üzere İl Milli Eğitim Müfettişlerinin görevlendirildiği vurgulanan açıklamada, konunun adli makamlarca da soruşturulduğu bilgisine yer verildi.

Aksaray Cumhuriyet Başsavcılığından yapılan yazılı açıklamada da bugün ulusal bir televizyon kanalında yayınlanan "Bir öğretmenin öğrencisine şiddet uyguladığı görüntüleri içeren" habere ilişkin 14 Aralık'ta Ortaköy Cumhuriyet Başsavcılığınca derhal soruşturma başlatıldığı ifade edildi.

Soruşturma kapsamında şüpheli öğretmenin gözaltına alındığı aktarılan açıklamada şunlar kaydedildi:

"Şüpheliye bir gün gözaltı tedbirleri uygulandı. Emniyetteki işlemlerin ardından adliyeye sevk edildi. Ortaköy Sulh Ceza Hakimliğince şüpheli hakkında adli kontrol kararı uygulandı. Soruşturma süreci Cumhuriyet Başsavcılığımız tarafından titizlikle yürütülmektedir."

Kaynak: Sabah Gazetesi 

Güncelleme Tarihi: 23 Aralık 2021, 00:56
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER