Depremden etkilenen illerdeki öğretmen atama sonuçları ne zaman açıklanacak?

Adıyaman, Hatay, Kahramanmaraş ve Malatya ile Gaziantep’in İslahiye ve Nurdağı ilçelerinde öğretmen kadrosunda görev yapanların iller arası isteğe bağlı yer değiştirme ataması 10 Temmuz tarihinde gerçekleştirilecek.

Depremden etkilenen illerdeki öğretmen atama sonuçları ne zaman açıklanacak?

Milli Eğitim Bakanlığıdepremden ağır etkilenen illerdeki öğretmenlerin iller arası isteğe bağlı yer değişikliği başvuruları 7 Temmuz’da sona erdi. Öğretmenler atama sonuçlarının açıklanacağı günü bekliyor.

DEPREMDEN ETKİLENEN İLLERDEKİ ÖĞRETMEN ATAMASI NE ZAMAN?

Depremden etkilenen illerdeki öğretmen atama sonuçları 10 Temmuz tarihinde açıklanacak.

ATAMALAR 22 İLİ KAPSIYOR

Bu kapsamda, iller arası yer değişikliği talebinde bulunan öğretmenler; İstanbul, Adıyaman, Ağrı, Ardahan, Batman, Bingöl, Bitlis, Diyarbakır, Erzincan, Erzurum, Gaziantep, Hakkari, Hatay, Iğdır, Kahramanmaraş, Kars, Mardin, Muş, Siirt, Şırnak, Şanlıurfa ve Van olmak üzere 22 ilde yer alan eğitim kurumlarını tercih edebilecekler.

Sözleşmeli öğretmen olarak görev yaparken 652 sayılı Kanun Hükmünde Kararname ya da 7433 sayılı Kanun ile öğretmen kadrosuna atananlardan bu duyuru çerçevesinde başvuruda bulunacaklar için ilgili mevzuatta öngörülen 4 yıllık çalışma süresi şartı aranmayacak. Söz konusu yer değişikliği işlemine ilişkin başvuru hakkında, bulundukları ilde herhangi bir süre görev yapma şartı aranmadan bütün öğretmenler faydalanabilecek.

Sözcü Gazetesi

Güncelleme Tarihi: 10 Temmuz 2023, 16:02
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER