Milli Eğitim Bakanı Selçuk'a Doğum Günü Sürprizi

Milli Eğitim Bakanlığından yapılan açıklamaya göre, Bakan Selçuk, Kovid-19 salgın sonrasında internet ortamında yapılan "Ziya Öğretmen ile Eğitim Buluşmaları" kapsamında, Sakarya'da görev yapan yüzlerce meslektaşıyla video konferansla buluştu.

Milli Eğitim Bakanı Selçuk'a Doğum Günü Sürprizi

Buluşmaya, Ziya Selçuk Bakanlıktaki toplantı salonundan, Sakarya'da idareci ve öğretmenler ise evlerinden katıldı.

Uzaktan eğitim sürecine dair verileri paylaşan ve Sakarya'daki çalışmalar hakkında bilgi alan Selçuk, öğretmenliğin bir fedakarlık mesleği olduğunu söyledi.

Milli Eğitim Bakanı Selçuk'a Doğum Günü Sürprizi

Öğretmenlerden devamlı kendilerini geliştirmelerini, yeni şeyler öğrenerek eğitim sürecine yansıtmalarını isteyen Selçuk, yerel düzeyde ihtiyaçlara göre alınacak hizmet içi eğitimlerin şekillendirilebileceğini belirtti.

Bakan Selçuk, meslektaşlarına hitaben yaptığı kısa konuşmasından sonra öğretmenleri dinledi. Her branştan öğretmenler, kendi alanlarına dair bilgileri aktardı, veliler ve öğrencilerin uzaktan eğitime dair mesajlarını da Ziya Selçuk'a iletti.

Bakan Selçuk'a doğum günü sürprizi

Bu esnada buluşma sırasında, Sakarya'da görev yapan öğretmenler Selçuk'a doğum günü sürprizi yaptı.

Öğretmenler, 1 Mayıs 1961'de dünyaya gelen Milli Eğitim Bakanı Selçuk'un yeni yaşını türkü söyleyerek kutladı. "Türküleri çok sevdiğinizi biliyoruz." diyen öğretmenler, Ziya Selçuk'a doğum günü hediyesi olarak Neşet Ertaş'ın "Neredesin Sen" türküsünü armağan etti. Bağlama eşliğinde türküyü seslendiren öğretmenlere Selçuk da eşlik etti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER