Öğretmenler Ek Ders Ücretlerinden Yararlanacak

Kovid-19 salgın sebebiyle eğitim kurumların tatil yapıldığı günlerde öğretmenlerin ek ders görevlerini yapmış sayılarak karşılığında ek ders ücretinden yararlandırılmalarına dair Cumhurbaşkanı Kararı, Resmi Gazete'de yayımlandı.

Öğretmenler Ek Ders Ücretlerinden Yararlanacak

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan imzasıyla yayımlanan kararla, 1/12/2006 tarihli ve 2006/11350 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ile yürürlüğe konulan Milli Eğitim Bakanlığı Yönetici ve Öğretmenlerinin Ders ve Ek Ders Saatlerine Dair Karara geçici madde eklendi.

Eklenen geçici maddede şunlar kaydedildi:

GEÇİCİ MADDE 6- (1) 2019-2020 öğretim yılında, 9'uncu maddenin birinci fıkrasının (a) bendinin (2) numaralı alt bendi ile (b) bendinin (2) numaralı alt bendi kapsamında görev yapmakta olanlar, Kovid-19 salgın sebebiyle eğitim kurumların tatil yapıldığı günlerde üzerlerinde bulunan ek ders görevlerini yapmış sayılarak karşılığında ek ders ücretinden yararlandırılır.

(2) Bu kapsamda ödeme yapılanlar, tatil yapılan günlere dair kendilerine telafi eğitimleri ve uzaktan eğitim faaliyetlerine dair görev verilmesi durumunda, bu görevleri ayrıca ek ders ücreti ödenmeksizin yerine getirmekle yükümlüdür. Bu yükümlülüklerini yerine getirmeyenlerden birinci fıkra kapsamında yapılan ödemeler geri tahsil edilir.

Güncelleme Tarihi: 03 Nisan 2020, 14:46
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER