Öğretmenlerin Beklediği İller Arası Nakil Duyurusu Yayımlandı

Milli Eğitim Bakanlığın internet sitesinden, öğretmenlerin 2019 sene iller arası isteğe ve zorunlu çalışma yükümlülüğüne bağlı yer değiştirmelerine dair duyuru yayımlandı.

Öğretmenlerin Beklediği İller Arası Nakil Duyurusu Yayımlandı

Bakanlığın eğitim kurumlarında görev yapan kadrolu öğretmenlerin, 2019 sene iller arası isteğe ve zorunlu çalışma yükümlülüğüne bağlı yer değiştirme işlemleri, 17 Nisan 2015 tarihli Resmi Gazete'de yayımlanan Milli Eğitim Bakanlığı Öğretmen Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliği hükümleri doğrultusunda yapılacak.

Bu kapsamda, zorunlu çalışma yükümlülüğü bulunmayanlar ile bu yükümlülüklerini tamamlayan veya muaf olan öğretmenlerden 30 Eylül 2019 tarihi itibarıyla bulundukları ilde en az 3 senelik çalışma süresini tamamlayanlar, iller arasında yer değiştirme isteğinde bulunabilecek.

Dördüncü, beşinci ve altıncı hizmet alanlarında görevli zorunlu çalışma yükümlüsü öğretmenlerden 30 Eylül 2019 tarihi itibarıyla bulundukları ilde 3 senelik çalışma süresini tamamlayanlar, iller arasında zorunlu çalışma yükümlülüğü öngörülen hizmet alanlarına yer değiştirme isteğinde bulunabilecek.

Başvuruların son gün itibarıyla adaylıkları kaldırılmış olanlar, istemeleri durumunda zorunlu çalışma yükümlülüğü öngörülen hizmet alanlarına yer değiştirme başvurusunda bulunabilecek.

Yer değişikliği başvurusunda bulunan öğretmenlerin hizmet puanları, başvuruların son gün olan 20 Haziran 2019 tarihi dikkate alınarak belirlenecek.

Duyura göre, kadrolu öğretmenlerin iller arası yer değiştirme başvuruları, 14-20 Haziran 2019'da alınacak, atama neticeleri de 24 ve 25 Haziran'da açıklanacak.

Güncelleme Tarihi: 02 Haziran 2019, 19:48
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER