AK Parti, HÜDA PAR ile görüşecek

AK Partili isim Ali İhsan Yavuz, seçimlerde Erdoğan'a destek vereceklerini söyleyen HÜDA PAR ile bugün aralarında bir görüşme gerçekleşeceğini belirterek, "HÜDA PAR ile temaslarımız oldu. Cumhur İttifakı'nın adayına oy vereceklerini dile getirmişlerdi. Bugün saat 16.00'da HÜDA PAR ile görüşeceğiz" dedi.

AK Parti, HÜDA PAR ile görüşecek

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ali İhsan Yavuz, partisinin genel merkezinde basın toplantısı düzenlerken, geçtiğimiz günlerde 2023 seçimlerinde Cumhur İttifakı adayını destekleyeceklerini ilan edilen HÜDA PAR ile bugün AK Parti'nin görüşeceğini duyurdu.

Görüşmenin bugün saat 16.00'da gerçekleşeceğini açıklayan Yavuz, açıklamasında şunları kaydetti:

"Sayın Cumhurbaşkanımızın seçim kararıyla birlikte işler hızlandı. Biz de bir kısım partiler ile görüşme halindeyiz. Zaten Milliyetçi Hareket Partisi ile görüştüğümüzü söylemem gerek yok. Cumhur İttifakı'nın iki bileşeni olarak yani AK Parti ve MHP olarak geçen dönem kurduğumuz birliktelik muhkem bir şekilde devam ediyor. Biz her an her türlü çalışmamızı birlikte koordine etmeye çalışıyoruz. Bu kapsamda istişarelerimiz, toplantılarımız devam ediyor.

Yine Büyük Birlik Partisi bizim listemizden girmişti ama Cumhur İttifakı'nın bir bileşeniydi o da. Onlarla da görüşmelerimiz, çalışmalarımız devam ediyor bir sorun yok. Onun dışında yine HÜDA PAR ile temaslarımız oldu. Onu izlediniz. HÜDA PAR Genel Başkanının açıklaması oldu. Cumhurbaşkanı seçiminde çok net bir şekilde Cumhur İttifakı'nın adayına yani Sayın Recep Tayyip Erdoğan'a oy vereceklerini ama diğer meseleleri de partilerin arasında görüşeceğini dile getirmişlerdi. Bugün saat 16.00'da HÜDA PAR ile görüşeceğiz. Sonrasında da HÜDA PAR ile olan görüşmeler çalışmalar devam edecek. Kısa sürede nihayete ereceğini umuyorum.

'REFAH PARTİSİ İLE İLGİLİ SÜREÇ İŞLİYOR'

Onun dışında Yeniden Refah Partisi ile görüşmemiz oldu. Genel Başkanvekilimiz Sayın Binali Yıldırım bey ile birlikte gittik. O süreç işliyor. Bu partilerin dışındaki gelişmelere ilişkin herhangi bir bilgiye sahip değilim.

Üç döneme takılan ya da üç dönemden daha fazla milletvekilliği yapmış olan herkesten müracaat alıyoruz. Karar için çok erken. Müracaatları alalım, yetkili kurullar bunu tartışır o zaman buna ilişkin bir karar verilecekse o zamanın konusu bu."

Karar Gazetesi 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER