AKP MKYK üyesi Ahmet Gündoğdu: Ekonomi Harika, Kur Üzerinden Operasyon Yapılıyor

Türkiye'nin ekonomik durumuyla ilgili açıklamalarda bulunan AKP MKYK üyesi Ahmet Gündoğdu, ekonominin iyi olduğunu belirterek, kur operasyonları yapıldığını ifade etti.

AKP MKYK üyesi Ahmet Gündoğdu: Ekonomi Harika, Kur Üzerinden Operasyon Yapılıyor

AKP Merkez Karar Yürütme Kurulu (MKYK) Üyesi Ahmet Gündoğdu, partisinin AR-GE ve Eğitim Başkanlığınca düzenlenen Teşkilat Akademisi Eğitim Programı için geldiği Afyon’da Atatürk Kongre Merkezi'nde basın toplantısı düzenledi.

Gündoğdu, Türkiye ekonomisini oldukça tartışmalı ifadelerle yorumladı. Gündoğdu, asgari ücret konusunda ‘mükemmel bir karara imza atıldığını’ savundu.

Türkiye’nin birçok alanda yükselen grafik içinde olduğunu savunan AKP’li yönetici, şöyle devam etti:

“Bugün hiçbir banka batmamasına rağmen, borsa yükselmesine rağmen, ekonominin ve ticaretin tüm argümanları harika işlemesine rağmen, ihracatta 90 yıllık rekoru kırmamıza rağmen, dünyanın en çok büyüyen ikinci ülkesi olmamıza rağmen kur üzerinden operasyonlar çekildiğini görüyoruz. Biz bu milletin ekmeğini büyütmeye, mağduriyetlerini gidermeye, dün asgari ücretle başladığımız üzere enflasyona ezdirmemeye, emeklilerimiz başta olmak üzere onların durumunu iyileştirmeye, memurların hak kayıplarını önlemeye ve diğer bütün kesimlerin mağduriyetlerinin giderilmesi için ter akıtmaya devam edeceğiz.” 

Kaynak: Yeniçağ 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER